Alfa Romeo se skutečně vrací do USA

Dolar slábne a Euro posiluje, takže prodávat své vozy v USA je pro evropské automobilky ještě méně výhodné než kdy dříve. Alfa Romeo však přesto setrvá na svém záměru nabízet svá auta za Atlantikem a dostát tak svému slibu. Naštěstí má k dispozici řadu možností, jak dosáhnout úspěšného návratu na americkou scénu.

V úvahu připadá výstavba nové továrny v Mexiku, která by zásobovala severoamerický trh třeba sedany 159 nebo subkompaktními hatchbacky Mi.To, jež jsme vám na Autorevue.cz již představili. Jako pravděpodobnější se však zdá varianta využít kapacity některého z místních výrobců. Sergio Marchionne, nejvyšší muž Fiatu, nedávno pro Financial Times potvrdil záměr spustit americkou produkci vozů Alfa Romeo v roce 2011 nebo 2012 a dodal: „Vždy jsem zastával názor že v USA vyrábět musíme.“ Připustil přitom, že bude výroba zprvu pro automobilku ztrátová. „Prvotní ztráty pro mě nejsou problémem, pokud si budu jistý, že se prodeje rozběhnou.“

Koncern Fiat kromě značky Alfa Romeo hodlá přes oceán přivést nákladní vozy Iveco a vybrané modely Fiat, zejména malý 500, s nímž chce Marchionne sklidit podobný úspěch, jakého se dočkalo nové Mini od BMW. Italskou ofenzívu by pak měly doplnit stroje Alfa 8C Competizione a Spider.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků