Alfa Romeo se skutečně vrací do USA

Dolar slábne a Euro posiluje, takže prodávat své vozy v USA je pro evropské automobilky ještě méně výhodné než kdy dříve. Alfa Romeo však přesto setrvá na svém záměru nabízet svá auta za Atlantikem a dostát tak svému slibu. Naštěstí má k dispozici řadu možností, jak dosáhnout úspěšného návratu na americkou scénu.

V úvahu připadá výstavba nové továrny v Mexiku, která by zásobovala severoamerický trh třeba sedany 159 nebo subkompaktními hatchbacky Mi.To, jež jsme vám na Autorevue.cz již představili. Jako pravděpodobnější se však zdá varianta využít kapacity některého z místních výrobců. Sergio Marchionne, nejvyšší muž Fiatu, nedávno pro Financial Times potvrdil záměr spustit americkou produkci vozů Alfa Romeo v roce 2011 nebo 2012 a dodal: „Vždy jsem zastával názor že v USA vyrábět musíme.“ Připustil přitom, že bude výroba zprvu pro automobilku ztrátová. „Prvotní ztráty pro mě nejsou problémem, pokud si budu jistý, že se prodeje rozběhnou.“

Koncern Fiat kromě značky Alfa Romeo hodlá přes oceán přivést nákladní vozy Iveco a vybrané modely Fiat, zejména malý 500, s nímž chce Marchionne sklidit podobný úspěch, jakého se dočkalo nové Mini od BMW. Italskou ofenzívu by pak měly doplnit stroje Alfa 8C Competizione a Spider.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků