Alfa Romeo se skutečně vrací do USA

Dolar slábne a Euro posiluje, takže prodávat své vozy v USA je pro evropské automobilky ještě méně výhodné než kdy dříve. Alfa Romeo však přesto setrvá na svém záměru nabízet svá auta za Atlantikem a dostát tak svému slibu. Naštěstí má k dispozici řadu možností, jak dosáhnout úspěšného návratu na americkou scénu.

V úvahu připadá výstavba nové továrny v Mexiku, která by zásobovala severoamerický trh třeba sedany 159 nebo subkompaktními hatchbacky Mi.To, jež jsme vám na Autorevue.cz již představili. Jako pravděpodobnější se však zdá varianta využít kapacity některého z místních výrobců. Sergio Marchionne, nejvyšší muž Fiatu, nedávno pro Financial Times potvrdil záměr spustit americkou produkci vozů Alfa Romeo v roce 2011 nebo 2012 a dodal: „Vždy jsem zastával názor že v USA vyrábět musíme.“ Připustil přitom, že bude výroba zprvu pro automobilku ztrátová. „Prvotní ztráty pro mě nejsou problémem, pokud si budu jistý, že se prodeje rozběhnou.“

Koncern Fiat kromě značky Alfa Romeo hodlá přes oceán přivést nákladní vozy Iveco a vybrané modely Fiat, zejména malý 500, s nímž chce Marchionne sklidit podobný úspěch, jakého se dočkalo nové Mini od BMW. Italskou ofenzívu by pak měly doplnit stroje Alfa 8C Competizione a Spider.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků