Alfa Romeo rozšíří své prodeje do Ameriky

Italská automobilka Alfa Romeo plánuje v průběhu příštího roku expandovat na Americký trh. V této souvislosti zvažuje výstavbu nové továrny, která by měla stát v Mexiku. Spekuluje se, že v nové fabrice by se mohly vyrábět mírně upravený hatchback 149 a připravovaný sedan s označením 169. V nabídce amerických dealerů by prý neměla chybět ani Alfa Romeo 8C Competizione (byť patrně jen na ukázku, protože celá série je již vyprodaná), ta sa ovšem bude dovážet přímo z Evropy.

Vstup na trhy za Atlantikem může být v současnosti z ekonomického hlediska poměrně výhodný kvůli neustále klesajícímu dolaru, automobilka tak může investovat více, než původně plánovala. Na druhé straně se to však negativně odrazí na cenách modelů dovážených z Evropy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků