Alfa Romeo rozšíří své prodeje do Ameriky

Italská automobilka Alfa Romeo plánuje v průběhu příštího roku expandovat na Americký trh. V této souvislosti zvažuje výstavbu nové továrny, která by měla stát v Mexiku. Spekuluje se, že v nové fabrice by se mohly vyrábět mírně upravený hatchback 149 a připravovaný sedan s označením 169. V nabídce amerických dealerů by prý neměla chybět ani Alfa Romeo 8C Competizione (byť patrně jen na ukázku, protože celá série je již vyprodaná), ta sa ovšem bude dovážet přímo z Evropy.

Vstup na trhy za Atlantikem může být v současnosti z ekonomického hlediska poměrně výhodný kvůli neustále klesajícímu dolaru, automobilka tak může investovat více, než původně plánovala. Na druhé straně se to však negativně odrazí na cenách modelů dovážených z Evropy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků