Alfa Romeo rozšíří své prodeje do Ameriky

Italská automobilka Alfa Romeo plánuje v průběhu příštího roku expandovat na Americký trh. V této souvislosti zvažuje výstavbu nové továrny, která by měla stát v Mexiku. Spekuluje se, že v nové fabrice by se mohly vyrábět mírně upravený hatchback 149 a připravovaný sedan s označením 169. V nabídce amerických dealerů by prý neměla chybět ani Alfa Romeo 8C Competizione (byť patrně jen na ukázku, protože celá série je již vyprodaná), ta sa ovšem bude dovážet přímo z Evropy.

Vstup na trhy za Atlantikem může být v současnosti z ekonomického hlediska poměrně výhodný kvůli neustále klesajícímu dolaru, automobilka tak může investovat více, než původně plánovala. Na druhé straně se to však negativně odrazí na cenách modelů dovážených z Evropy.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků