Alfa Romeo potvrzuje plug-in hybridní Tonale. Dočkáme se SUV ještě letos?

Spekulace se potvrzují. Jinou cestu bychom u nového SUV pro rok 2022 vlastně ani nečekali.

Produkční verzi chystaného menšího SUV Alfy Romeo jsme už vlastně viděli, na premiéru si však ještě chvíli počkáme. Do té doby se o modelu Tonale objevují další informace. Spekulace o plug-in hybridu pod kapotou SUV se objevily už dříve. Teď nicméně elektrifikaci potvrzuje i samotné vedení italské značky.

Přesněji verzi do zásuvky potvrzuje mateřská skupina Stellantis, která dodává, že Tonale bude představovat první plug-in hybrid v nabídce Alfy Romeo. Do všeho tedy zapadají i dřívější informace o zpoždění uvedení modelu, jelikož šéf Alfy Romeo Jean-Philippe Imparato nebyl spokojen se schopnostmi elektrifikovaného ústrojí.

Další podrobnosti o technice zatím Alfa Romeo neupřesňuje. Očekává se ale využití platformy současného Jeepu Compass, který už do nabídky také přišel v plug-in hybridní variantě. Vedle elektrifikovaného ústrojí by však mělo Tonale nabídnout i konvenční spalovací motory. V hierarchii modelů bude menší SUV zasazeno pod Stelvio.

Ani přesné datum premiéry nového SUV ještě neznáme. Naposledy byl zmiňován podzim letošního roku se spuštěním prodejů na evropských trzích na začátku roku 2022.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio je první SUV v historii sportovní značky. Automobilka ho uvedla na trh v roce 2016.

Ceny, výbava • Test • Cena pro ČR • Alfa Romeo Stelvio QV NRING

Diskuze (2) Další článek: Kia Carnival Hi-Limousine je nový vrchol luxusu. Má šatník a namasíruje vám nohy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz