Alfa Romeo nabídne zákazníkům nový automat a robotizovaný manuál

Zákazníci, kteří zvažují nákup Alfy Romeo 159 a chybí jim v nabídce automatická převodovka, se brzy dočkají. Automobilka již na počátku léta nabídne nový šestistupňový automat Q-Tronic k naftovým verzím 1,9 JTDM a 2,4 JTDM. Do konce roku bude dostupný i pro vrcholný model se šestiválcem 3,2 JTS. Nový automat se dočkal poměrně velkých vylepšení a zákazník získá hladší chod při řazení a rychlejší reakce při podřazování. Řidič také ocení novou logiku řazení, která se lépe učí a přizpůsobuje řazení charakteru jízdy. Automat Q-Tronic disponuje mimo automatický chod také ručním řazením a několika předprogramovanými systémy řazení jako je "sport" a "zima".

Pro sportovně laděné řidiče nabídne Alfa Romeo inovovaný Selespeed druhé generace. Tato robotizovaná převodovka je svou konstrukcí určena převážně pro ty řidiče, kteří se rádi oddávají sportovní jízdě a komfort řazení není pro ně prioritní. Novinka bude dostupná zhruba v říjnu letošního roku a to s motorem 2,2 JTS. Nová generace opět disponuje šesti převodovými stupni a rychlost řazení by měla být o více než deset procent rychlejší, než v první generaci této převodovky s automatickou spojkou.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků