Alfa Romeo nabídne zákazníkům nový automat a robotizovaný manuál

Zákazníci, kteří zvažují nákup Alfy Romeo 159 a chybí jim v nabídce automatická převodovka, se brzy dočkají. Automobilka již na počátku léta nabídne nový šestistupňový automat Q-Tronic k naftovým verzím 1,9 JTDM a 2,4 JTDM. Do konce roku bude dostupný i pro vrcholný model se šestiválcem 3,2 JTS. Nový automat se dočkal poměrně velkých vylepšení a zákazník získá hladší chod při řazení a rychlejší reakce při podřazování. Řidič také ocení novou logiku řazení, která se lépe učí a přizpůsobuje řazení charakteru jízdy. Automat Q-Tronic disponuje mimo automatický chod také ručním řazením a několika předprogramovanými systémy řazení jako je "sport" a "zima".

Pro sportovně laděné řidiče nabídne Alfa Romeo inovovaný Selespeed druhé generace. Tato robotizovaná převodovka je svou konstrukcí určena převážně pro ty řidiče, kteří se rádi oddávají sportovní jízdě a komfort řazení není pro ně prioritní. Novinka bude dostupná zhruba v říjnu letošního roku a to s motorem 2,2 JTS. Nová generace opět disponuje šesti převodovými stupni a rychlost řazení by měla být o více než deset procent rychlejší, než v první generaci této převodovky s automatickou spojkou.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků