Alfa Romeo nabídne zákazníkům nový automat a robotizovaný manuál

Zákazníci, kteří zvažují nákup Alfy Romeo 159 a chybí jim v nabídce automatická převodovka, se brzy dočkají. Automobilka již na počátku léta nabídne nový šestistupňový automat Q-Tronic k naftovým verzím 1,9 JTDM a 2,4 JTDM. Do konce roku bude dostupný i pro vrcholný model se šestiválcem 3,2 JTS. Nový automat se dočkal poměrně velkých vylepšení a zákazník získá hladší chod při řazení a rychlejší reakce při podřazování. Řidič také ocení novou logiku řazení, která se lépe učí a přizpůsobuje řazení charakteru jízdy. Automat Q-Tronic disponuje mimo automatický chod také ručním řazením a několika předprogramovanými systémy řazení jako je "sport" a "zima".

Pro sportovně laděné řidiče nabídne Alfa Romeo inovovaný Selespeed druhé generace. Tato robotizovaná převodovka je svou konstrukcí určena převážně pro ty řidiče, kteří se rádi oddávají sportovní jízdě a komfort řazení není pro ně prioritní. Novinka bude dostupná zhruba v říjnu letošního roku a to s motorem 2,2 JTS. Nová generace opět disponuje šesti převodovými stupni a rychlost řazení by měla být o více než deset procent rychlejší, než v první generaci této převodovky s automatickou spojkou.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků