Alfa Romeo možná využije kapacit zavřených továren v USA

Na konci března jsme vám přinesli informaci o chystaném záměru automobilky Alfy Romeo. Ta se hodlá vrátit na americký trh nejen se svými vozy, ale zvažuje, že by tam vybrané modely rovnou také vyráběla (celá zpráva).

Původní informace hovořily o výstavbě nového závodu v Mexiku, ale nyní přichází trochu jiné zprávy. Alfa Romeo by totiž mohla odkoupit uzavřené továrny přímo ve Spojených státech od automobilek Ford, General Motors nebo Chrysler. Ty v nedávné době uzavřely přes 11 továren, pro které není v současnosti žádné uplatnění.

Pokud by k obchodu došlo, byl by výhodný krok pro obě strany. Alfa Romeo by získala hotové továrny s vybavením, které mohou spustit výrobu ve velmi krátkém časovém období a navíc cena těchto továren by měla být nižší než výstavba nových. A americké koncerny by získaly něco málo peněz k dobru a zároveň by se zbavily stojících továren.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků