Alfa Romeo možná využije kapacit zavřených továren v USA

Na konci března jsme vám přinesli informaci o chystaném záměru automobilky Alfy Romeo. Ta se hodlá vrátit na americký trh nejen se svými vozy, ale zvažuje, že by tam vybrané modely rovnou také vyráběla (celá zpráva).

Původní informace hovořily o výstavbě nového závodu v Mexiku, ale nyní přichází trochu jiné zprávy. Alfa Romeo by totiž mohla odkoupit uzavřené továrny přímo ve Spojených státech od automobilek Ford, General Motors nebo Chrysler. Ty v nedávné době uzavřely přes 11 továren, pro které není v současnosti žádné uplatnění.

Pokud by k obchodu došlo, byl by výhodný krok pro obě strany. Alfa Romeo by získala hotové továrny s vybavením, které mohou spustit výrobu ve velmi krátkém časovém období a navíc cena těchto továren by měla být nižší než výstavba nových. A americké koncerny by získaly něco málo peněz k dobru a zároveň by se zbavily stojících továren.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků