Alfa Romeo možná využije kapacit zavřených továren v USA

Na konci března jsme vám přinesli informaci o chystaném záměru automobilky Alfy Romeo. Ta se hodlá vrátit na americký trh nejen se svými vozy, ale zvažuje, že by tam vybrané modely rovnou také vyráběla (celá zpráva).

Původní informace hovořily o výstavbě nového závodu v Mexiku, ale nyní přichází trochu jiné zprávy. Alfa Romeo by totiž mohla odkoupit uzavřené továrny přímo ve Spojených státech od automobilek Ford, General Motors nebo Chrysler. Ty v nedávné době uzavřely přes 11 továren, pro které není v současnosti žádné uplatnění.

Pokud by k obchodu došlo, byl by výhodný krok pro obě strany. Alfa Romeo by získala hotové továrny s vybavením, které mohou spustit výrobu ve velmi krátkém časovém období a navíc cena těchto továren by měla být nižší než výstavba nových. A americké koncerny by získaly něco málo peněz k dobru a zároveň by se zbavily stojících továren.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků