Alfa Romeo možná využije kapacit zavřených továren v USA

Na konci března jsme vám přinesli informaci o chystaném záměru automobilky Alfy Romeo. Ta se hodlá vrátit na americký trh nejen se svými vozy, ale zvažuje, že by tam vybrané modely rovnou také vyráběla (celá zpráva).

Původní informace hovořily o výstavbě nového závodu v Mexiku, ale nyní přichází trochu jiné zprávy. Alfa Romeo by totiž mohla odkoupit uzavřené továrny přímo ve Spojených státech od automobilek Ford, General Motors nebo Chrysler. Ty v nedávné době uzavřely přes 11 továren, pro které není v současnosti žádné uplatnění.

Pokud by k obchodu došlo, byl by výhodný krok pro obě strany. Alfa Romeo by získala hotové továrny s vybavením, které mohou spustit výrobu ve velmi krátkém časovém období a navíc cena těchto továren by měla být nižší než výstavba nových. A americké koncerny by získaly něco málo peněz k dobru a zároveň by se zbavily stojících továren.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků