Alfa Romeo MiTo má své definitivní logo

Italská automobilka Alfa Romeo chtěla více zapojit své fanoušky a také příznivce motorismu při vzniku svého nejnovějšího modelu, který nese název MiTo. Bohužel se to nepovedlo zrovna nejlépe.

Tip: Představení Alfy MiTo naleznete zde.

Fanoušci totiž měli hlasovat o to, jak se bude vůz jmenovat. Přestože vyhrál název „Furiosa“, automobilka nakonec nazvala svůj model Mi.To. Název vznikl z prvních dvou písmen měs Milano a Torino.

Po zvolení jména přišla na řadu druhá soutěž a to o grafické znázornění jména. V internetovém hlasování bylo nakonec vybráno logo, které si tento italský prcek ponese. Z názvu vozu nakonec vypadla i tečka.

Věřme tedy, že Italové se poučili a pokud nechají příště z předem vybraných možností zvolit fanoušky jednu variantu, nezruší celou soutež proto, že se ijm vybrané jméno nakonec nehodí...

Klepněte pro větší obrázek 
Takto se bude psát MiTo

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků