Alfa Romeo Mi.To: elegance v malém

Malý sportovní vůz pro široké masy s emočním designem a výkonnými motory. To vše má být novinka z dílny slavné Alfy Romeo.
Alfa Romeo Mi.To: elegance v malém

Italské automobilce se podařil malý zázrak. Do poslední chvíle dokázala utajit, jak bude vypadat onen Junior, který se bude nazývat Mi.To. Trochu divné jméno je spojením počátečních písmen Miláno a Turín, kde tyto vozy vznikly.

Alfa Mi.To je postaveno na základu Fiatu Grande Punto a v modelové řadě půjde o nejmenší vůz, který se postaví ještě pod nástupce modelu 147. Mi.To je postaveno na bázi Fiatu Grande Punto, se kterým ovšem sdílí pouze platformu, vybrané motory a trošku techniky. Naladění vozu jako takového jde zcela jinou cestou.

Mi.To se představuje s opravdu originálním designem, který v poslední době umí očividně dodat na trh pouze italské automobilky. Svým designem tak trochu odkazuje na sporťák 8C Competizione a trochu na sesterské Lancie. Každopádně fakt, že se bude vyrábět pouze ve tří dveřovém provedení dopomohlo k tomu, ze z bočního profilu působí velmi dynamicky.

O voze jako takovém toho není moc známo, jelikož vše důležité automobilka prozatím tají. Spokojit se tak musíme s informacemi o základních motorech. Ty zastoupí čtyřválce 1,4 a 1,4 T-JET o výkonech od 100 do 165 koní, dále naftový motore 1,6 JTD o výkonu 120 koní a 1,8 T-JET o výkonu 180 koní v běžné verzi a 230 koní ve vrcholné GTA verzi. Tento výkon pak ve spojení s malým vozem (Mi.To měří těsně přes 4 metry) dokáži jistě divy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo Mi.To

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků