Alfa Romeo Mi.To: elegance v malém

Malý sportovní vůz pro široké masy s emočním designem a výkonnými motory. To vše má být novinka z dílny slavné Alfy Romeo.
Alfa Romeo Mi.To: elegance v malém

Italské automobilce se podařil malý zázrak. Do poslední chvíle dokázala utajit, jak bude vypadat onen Junior, který se bude nazývat Mi.To. Trochu divné jméno je spojením počátečních písmen Miláno a Turín, kde tyto vozy vznikly.

Alfa Mi.To je postaveno na základu Fiatu Grande Punto a v modelové řadě půjde o nejmenší vůz, který se postaví ještě pod nástupce modelu 147. Mi.To je postaveno na bázi Fiatu Grande Punto, se kterým ovšem sdílí pouze platformu, vybrané motory a trošku techniky. Naladění vozu jako takového jde zcela jinou cestou.

Mi.To se představuje s opravdu originálním designem, který v poslední době umí očividně dodat na trh pouze italské automobilky. Svým designem tak trochu odkazuje na sporťák 8C Competizione a trochu na sesterské Lancie. Každopádně fakt, že se bude vyrábět pouze ve tří dveřovém provedení dopomohlo k tomu, ze z bočního profilu působí velmi dynamicky.

O voze jako takovém toho není moc známo, jelikož vše důležité automobilka prozatím tají. Spokojit se tak musíme s informacemi o základních motorech. Ty zastoupí čtyřválce 1,4 a 1,4 T-JET o výkonech od 100 do 165 koní, dále naftový motore 1,6 JTD o výkonu 120 koní a 1,8 T-JET o výkonu 180 koní v běžné verzi a 230 koní ve vrcholné GTA verzi. Tento výkon pak ve spojení s malým vozem (Mi.To měří těsně přes 4 metry) dokáži jistě divy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo Mi.To

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 40 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků