Alfa Romeo má opět blíže k zadnímu náhonu

Alfa Romeo hodlá své vozy opět vybavit zadním náhonem, tak jak tomu bylo v minulosti. Vývoj vlastní RWD platformy je velmi nákladný a nezbylo by než využít koncernové platformy z Maserati, což by bylo pro Alfu také nákladné a navíc ani ta by nebyla vhodná pro většinů modelů z výrobního portfolia.

Alfa tak v nedávné době neúspěšně jednala s Mercedesem a Cadillacem o možnostech „zapůjčení” jejich platformy pro vozy se zadním náhonem. Ale nyní se zdá, že má právě k této platformě blíže než kdy dříve.

Před pár dny totiž indická společnost Tata koupila britský Jaguar a Land Rover. A jelikož koncern Fiat velmi úzce spolupracuje s tímto indickým gigantem, je více než pravděpodobné, že se Fiat pokusí získat platformu od Jaguaru. Fiat v současnosti dodává motory Indům a opačným směrem by tak mohly putovat technologie těchto britských automobilek a to nejen v podobě platforem, ale i větších motorů.

Velmi zajímavou informací pak je, že platforma, kterou by Fiat mohl získat od externího dodavatele, by nebyla určena pouze pro Alfu Romeo, ale také pro Lancii a Maserati.

Jak to ovšem dopadne je prozatím ve hvězdách. V současnosti je pro Alfu důležité přijít co nejdříve s nástupcem modelu 147 a 166. Právě větší z modelů měl dle původních informací přijít na platformě Maserati, ale jak to bude doopravdy...
 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků