Alfa Romeo má opět blíže k zadnímu náhonu

Alfa Romeo hodlá své vozy opět vybavit zadním náhonem, tak jak tomu bylo v minulosti. Vývoj vlastní RWD platformy je velmi nákladný a nezbylo by než využít koncernové platformy z Maserati, což by bylo pro Alfu také nákladné a navíc ani ta by nebyla vhodná pro většinů modelů z výrobního portfolia.

Alfa tak v nedávné době neúspěšně jednala s Mercedesem a Cadillacem o možnostech „zapůjčení” jejich platformy pro vozy se zadním náhonem. Ale nyní se zdá, že má právě k této platformě blíže než kdy dříve.

Před pár dny totiž indická společnost Tata koupila britský Jaguar a Land Rover. A jelikož koncern Fiat velmi úzce spolupracuje s tímto indickým gigantem, je více než pravděpodobné, že se Fiat pokusí získat platformu od Jaguaru. Fiat v současnosti dodává motory Indům a opačným směrem by tak mohly putovat technologie těchto britských automobilek a to nejen v podobě platforem, ale i větších motorů.

Velmi zajímavou informací pak je, že platforma, kterou by Fiat mohl získat od externího dodavatele, by nebyla určena pouze pro Alfu Romeo, ale také pro Lancii a Maserati.

Jak to ovšem dopadne je prozatím ve hvězdách. V současnosti je pro Alfu důležité přijít co nejdříve s nástupcem modelu 147 a 166. Právě větší z modelů měl dle původních informací přijít na platformě Maserati, ale jak to bude doopravdy...
 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků