Alfa Romeo má opět blíže k zadnímu náhonu

Alfa Romeo hodlá své vozy opět vybavit zadním náhonem, tak jak tomu bylo v minulosti. Vývoj vlastní RWD platformy je velmi nákladný a nezbylo by než využít koncernové platformy z Maserati, což by bylo pro Alfu také nákladné a navíc ani ta by nebyla vhodná pro většinů modelů z výrobního portfolia.

Alfa tak v nedávné době neúspěšně jednala s Mercedesem a Cadillacem o možnostech „zapůjčení” jejich platformy pro vozy se zadním náhonem. Ale nyní se zdá, že má právě k této platformě blíže než kdy dříve.

Před pár dny totiž indická společnost Tata koupila britský Jaguar a Land Rover. A jelikož koncern Fiat velmi úzce spolupracuje s tímto indickým gigantem, je více než pravděpodobné, že se Fiat pokusí získat platformu od Jaguaru. Fiat v současnosti dodává motory Indům a opačným směrem by tak mohly putovat technologie těchto britských automobilek a to nejen v podobě platforem, ale i větších motorů.

Velmi zajímavou informací pak je, že platforma, kterou by Fiat mohl získat od externího dodavatele, by nebyla určena pouze pro Alfu Romeo, ale také pro Lancii a Maserati.

Jak to ovšem dopadne je prozatím ve hvězdách. V současnosti je pro Alfu důležité přijít co nejdříve s nástupcem modelu 147 a 166. Právě větší z modelů měl dle původních informací přijít na platformě Maserati, ale jak to bude doopravdy...
 

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků