Alfa Romeo končí s platformou Giorgio. Giulia a Stelvio jsou poslední svého druhu

Alfa Romeo prodává vynikající sedan a skvělé SUV. Oba vozy však dožijí aktuální generaci a pak se budou muset zásadně změnit.

Italská automobilka Alfa Romeo hodlá opustit platformu Giorgio. Základ pro modely Giulia a Stelvio přitom platí za jeden z nejlepších v segmentu. Ostatně dal nám jeden z nejlepších řidičských sedanů a snad to nejlepší řidičské SUV. Bohužel teď ale musí při konci životního cyklu obou modelů z kola ven, protože neumožňuje elektrifikaci.

Spásu Alfy Romeo uvidíme už na podzim. Po SUV Tonale dorazí i menší crossover

Spásu Alfy Romeo uvidíme už na podzim. Po SUV Tonale dorazí i menší crossover

Aktuálně to sdělil kormidelník značky Jean-Philippe Imparato italským novinářům. Mateřský koncern FCA přitom do Alfy Romeo při vývoji této platformy napěchoval několik milionů dolarů. A co tedy bude dál? Alfa Romeo má u svých velkých modelů přezbrojit na základy STLA Large, tedy stejně jako Maserati. Ty umožňují i čistě elektrickou zástavbu.

„Musíme využít všech možností, abychom zákazníkům přinesli novou řadu elektrických modelů, ovšem stále s duchem Alfy Romeo,“ sdělil Imparato magazínu Forbes. Jak dlouho tu tedy ještě budou Alfy Romeo na platformě Giorgio s pohonem zadních a všech kol? Pár let ještě ano.

Alfa Romeo představila Stelvio Veloce Ti. Vylepšené SUV dorazí na začátku roku

Alfa Romeo představila Stelvio Veloce Ti. Vylepšené SUV dorazí na začátku roku

Platforma byla opravdu drahá a postupně na ní mělo stavět mnohem více aut. Aktuálně je však jen na dvou alfách, jednom jeepu a zanedlouho na ni posadí Maserati své nové SUV Grecale. Takže samotná platforma minimálně ještě osm let, než životní cyklus posledního představeného modelu skončí. Giulia by měla mít letos facelift, takže se blíží polovině cyklu.

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky