Alfa Romeo Junior, temperamentní kompakt opět blíže k produkci

Alfa Romeo již finišuje s vývojem svého dalšího modelu. Ten se prozatím schovává pod názvem Project 955 a neoficiálně se o něm hovoří jako o budoucím modelu se jménem Junior. O názvu ovšem ještě není rozhodnuto, jelikož hlasování, které přinese prodejní název a kterého se může zúčastnit kdokoli, není prozatím ukončeno.

Budoucí model přinese do segmentu hatchbacků nižší střední třídy opět neotřelý design. Prozatím jsou zveřejněny jen skici modelu, ale i ty naznačují, že nová Alfa dostane opět dávku jižanského temperamentu, který nenechá nikoho na pochybách, že tyto vozy přinášejí hlavně emoce a radost z jízdy.

Automobilka počítá s nasazením hned několika nových pohonných jednotek. Ty budou mít ovšem jedno společné. Všechny budou mít jako pomocníka turbo.

Naftu zastoupí zcela nový motor 1,6 JTDm o výkonech 88 kW (120 k) a 110 kW (150 k). Později by měl být k dispozici i tolikrát zmiňovaný dvakrát přeplňovaný Multi Jet o objemu 1,9 l s výkonem okolo 210 koní.

Benzínovým základem bude přeplňovaný čtyřválec 1,4 JTB o výkonu 77 kW (105 k). Ten pak doplní motor 1,4 JTB o výkonu 132 kW (180 k) a nový agregát 1,8 JTB o výkonu 169 kW (230 k).

V oblastní nabídky motorů však není ještě zcela jasno. Dá se totiž předpokládat, že nová Alfa nabídne i další agregáty, ale o jaké půjde se dozvíme až s představením novinky.

Vůz bude představen veřejnosti na ženevském autosalonu na jaře příštího roku a stát bude na upravené platformě, kterou v současnosti využívá Fiat pro svůj model Grande Punto. Do prodejů by se pak měl dostat v druhé polovině příštího roku a cena by neměla v základní verzí překročit 16 000 eur.

Pokud to tedy italská automobilka nepokazí vysokou váhou svého modelu, máme se skutečně na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Skici Alfa Romeo Junior
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků