Alfa Romeo GTV se možná opravdu vrátí. Ale už ne taková, jakou si ji pamatujeme

Nutno podotknout, že takových plánů jsme už od Alfy slyšeli spoustu.

O návratu modelu GTV mluvila Alfa Romeo už někdy kolem roku 2018, když oznámila plány hned dvojice nových sportovních modelů (rovněž 8C). O rok později italská značka otočila a tehdy chystaným spojením koncernů FCA a PSA změnila priority. Na pozadí příchodu nového SUV Tonale se nicméně opět začíná o comebacku GTV mluvit.

Vzácná Alfa Romeo 1900 M měla dokázat nadřazenost nad Fiatem. Povedlo se jí to

Vzácná Alfa Romeo 1900 M měla dokázat nadřazenost nad Fiatem. Povedlo se jí to

Naději teď přináší sám Jean-Philippe Imparato, šéf Alfy Romeo, který v rozhovoru s Autocarem mluvil o chystaných modelech značky. „V tuto chvíli nic nepotvrzujeme, ale myšlenka nového GTV mě velmi zajímá,“ uvedl nově zvolený ředitel, který je ve funkci od ledna. Britská publikace nicméně dodává, že od původního sportovního kupé by se mohla novinka razantně vzdálit.

Co se týče koncepce, Alfa by klidně zahodila dvoudveřovou karoserii a nové GTV uvedla jako dnes tolik populární „čtyřdveřové kupé“. A především, s ohledem na postupnou elektrifikaci značky, jakožto nový vlajkový model značky by GTV přijelo s čistě elektrickým ústrojím. Za konkurenci si tedy představte například BMW i4.

Nádherná Alfa Romeo Giulia GTAm v obří galerii: Když se Italové urvou z řetězu!

Nádherná Alfa Romeo Giulia GTAm v obří galerii: Když se Italové urvou z řetězu!

U Alfy Romeo se ale údajně zvažují všechny možnosti, kdy je na stole i návrat ke kořenům ve formě dvoudveřového kupé s retro designem. V tomto případě s čistě elektrickým nebo hybridním ústrojím pod kapotou. Tak či tak, elektrifikace bychom se tedy u nového GTV dočkali v každém případě.

Pod střechou koncernu Stellantis a se sdílením techniky mezi ostatními značkami nelze v kontextu nového GTV přehlédnout chystané elektrické GranTurismo od Maserati. Alfa Romeo plánuje do roku 2025 razantně přepracovat svou modelovou nabídku, čehož budou součástí zbrusu nové modely a také nové generace stávajících vozů.

V galerii poslední generace Alfy Romeo GTV (1995 – 2005).

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků