Alfa Romeo GT Blackline: černá edice

Alfa Romeo připravila speciální edici modelu GT s názvem Blackline. Ta se snaží zatraktivnit oblíbené coupé.
Alfa Romeo GT Blackline: černá edice

Alfa je známá tím, že čas od času připraví nějakou tu speciální edici. Nyní přišla chvíle pro coupé GT. Edice dostala jméno Blackline a snaží se zatraktivnit model zajímavými prvky.

Tak zaprvé, Alfa postavila tohle coupé na osmnáctipalcová kola, karoserii dodala elegantní černý lak a do interiéru implantovala několik exkluzivních prvků. Blackline bude k dispozici pouze s dvojici motorů – benzinovým čtyřválcem 2,0 JTS 121 kW (165 k) a nafťákem 1,9 JTD s výkonem 110 kW (150 k).

Hned od pohledu to „gétéčku“ v tomto provedení hodně sluší. Při pohledu zezadu zaujme rovněž chromovaná koncovka výfuku. V interiéru naleznou zákazníci sedačky s koženým čalouněním, hliníkové pedály, řadící páku ze stejného materiálu a výborný audiosystém Bose.

Ještě by bylo vhodné uvést nějaké dynamické parametry. S benzínem pod kapotou zrychlí Alfa GT na stovku za 8,7 sekundy a dosáhne maximální rychlost 215 km/h. Diesel je o něco pomalejší – stovku pokoří za 9,6 sekundy jeho limitem je rychlost 209 km/h. Výhodou je, že cena této speciální edice by měla začínat pod hranicí základních modelů s těmito motory.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo GT Blackline Edition

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků