Alfa Romeo Giulietta končí bez nástupce. Pohledný hatchback nahradí SUV a crossovery

Hatchback od Alfy stárne a jeho prodeje klesají. Čeká ho nevyhnutelné.

Alfa Romeo Giulietta je na trhu od roku 2010, a přestože v roce 2016 prošla modernizací, na dnešní poměry už mezi silnou konkurencí působí zastarale. Designem sice stále zaujme a nepochybně jde o jeden z nejpohlednějších hatchbacků na trhu, pouhý vzhled ale modelu vyhlídky na další život nezlepší.

Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Na oficiální potvrzení se teprve čeká, podle italského magazínu V:Motori máme ale čekat ukončení výroby Giulietty už v březnu. S tímto krokem souvisí i chystaná modernizace výrobní linky v italském Cassinu, kde se hatchback dodnes produkuje. Rozjetí výroby nástupce Giulietty však nečekejte, vylepšení linky jde ruku v ruce s plány Alfy Romeo (a Maserati) přivést na svět další SUV a crossovery.

Giulietta tedy skončí bez nástupce a její místo nepřímo zastoupí nové SUV vycházející z konceptu Tonale, načež se pracuje i na dalším, ještě menším SUV/crossoveru, který přijede kolem roku 2022, a to rovněž v čistě elektrické variantě. Pro sedan Giulia a SUV Stelvio pak chystá automobilka modernizace na rok 2021.

Alfa Romeo bojuje o přežití. Skoncuje s nejlepším modelem současnosti

Alfa Romeo bojuje o přežití. Skoncuje s nejlepším modelem současnosti

S dřívějším ukončením malé Alfy Romeo MiTo tak už do budoucna italská značka s hatchbacky vůbec nepočítá. Čísla prodejů Giulietty ostatně mluví za vše, ve srovnání s nejúspěšnějším rokem 2011 a 78.911 prodanými kusy, se minulý rok prodalo v Evropě jen 15.690 kusů.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 111 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků