Alfa Romeo Giulietta končí bez nástupce. Pohledný hatchback nahradí SUV a crossovery

Hatchback od Alfy stárne a jeho prodeje klesají. Čeká ho nevyhnutelné.

Alfa Romeo Giulietta je na trhu od roku 2010, a přestože v roce 2016 prošla modernizací, na dnešní poměry už mezi silnou konkurencí působí zastarale. Designem sice stále zaujme a nepochybně jde o jeden z nejpohlednějších hatchbacků na trhu, pouhý vzhled ale modelu vyhlídky na další život nezlepší.

Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Na oficiální potvrzení se teprve čeká, podle italského magazínu V:Motori máme ale čekat ukončení výroby Giulietty už v březnu. S tímto krokem souvisí i chystaná modernizace výrobní linky v italském Cassinu, kde se hatchback dodnes produkuje. Rozjetí výroby nástupce Giulietty však nečekejte, vylepšení linky jde ruku v ruce s plány Alfy Romeo (a Maserati) přivést na svět další SUV a crossovery.

Giulietta tedy skončí bez nástupce a její místo nepřímo zastoupí nové SUV vycházející z konceptu Tonale, načež se pracuje i na dalším, ještě menším SUV/crossoveru, který přijede kolem roku 2022, a to rovněž v čistě elektrické variantě. Pro sedan Giulia a SUV Stelvio pak chystá automobilka modernizace na rok 2021.

Alfa Romeo bojuje o přežití. Skoncuje s nejlepším modelem současnosti

Alfa Romeo bojuje o přežití. Skoncuje s nejlepším modelem současnosti

S dřívějším ukončením malé Alfy Romeo MiTo tak už do budoucna italská značka s hatchbacky vůbec nepočítá. Čísla prodejů Giulietty ostatně mluví za vše, ve srovnání s nejúspěšnějším rokem 2011 a 78.911 prodanými kusy, se minulý rok prodalo v Evropě jen 15.690 kusů.

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků