Alfa-Romeo Furiosa: Mini-Alfa přistižena (spy photos)

Alfa zvedá hlavu, tedy alespoň se o to snaží. Pro blízkou budoucnost chystá obnovení celé své nabídky a současně hovoří o návratu ke tradicím. V roce 2009 má přijít nová generace vlajkové lodi, modelu 169, jenž se má vrátit k pro Alfu tak typickému uspořádání transaxle, v roce 2010 se dočkáme nové generace 159, která se zase má (snad) vrátit k pohonu zadních kol. A také dosluhující 147 dostane v příštím roce náhradníka, který ponese označení 149 a jehož oficiální obrázky už se objevily na veřejnosti.

Ovšem ještě dříve, než se tohle vše stane skutečností, uvede Alfa do své nabídky úplnou novinku - Furiosu. Tento dvoudveřový hatchback, který se má postavit úspěšnému Mini a přicházející Audi A1, bude postaven na důkladně upraveném Puntu, od něhož by také měl převzít motory. Ne, nebojte, dýchavičná 1,2 zůstane u Fiatu, Furiosa začne na 120 koních a vrcholná verze jich dostane neskutečných 227. A samozřejmě, příznivci naftových motorů také nezůstanou zkrátka.

Furiosa rozhodně bude skvěle vypadající prcek, o tom není pochyb. Ovšem nad vším ostatním se vznáší otazníky, které zodpoví, až se s ní budeme moci potkat tváří v tvář.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
AR Furiosa při zimních testech ve Švédsku

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Ilustrace © Automedia
Bude Furiosa vypadat třeba takto?

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků