Alfa-Romeo Furiosa: Mini-Alfa přistižena (spy photos)

Alfa zvedá hlavu, tedy alespoň se o to snaží. Pro blízkou budoucnost chystá obnovení celé své nabídky a současně hovoří o návratu ke tradicím. V roce 2009 má přijít nová generace vlajkové lodi, modelu 169, jenž se má vrátit k pro Alfu tak typickému uspořádání transaxle, v roce 2010 se dočkáme nové generace 159, která se zase má (snad) vrátit k pohonu zadních kol. A také dosluhující 147 dostane v příštím roce náhradníka, který ponese označení 149 a jehož oficiální obrázky už se objevily na veřejnosti.

Ovšem ještě dříve, než se tohle vše stane skutečností, uvede Alfa do své nabídky úplnou novinku - Furiosu. Tento dvoudveřový hatchback, který se má postavit úspěšnému Mini a přicházející Audi A1, bude postaven na důkladně upraveném Puntu, od něhož by také měl převzít motory. Ne, nebojte, dýchavičná 1,2 zůstane u Fiatu, Furiosa začne na 120 koních a vrcholná verze jich dostane neskutečných 227. A samozřejmě, příznivci naftových motorů také nezůstanou zkrátka.

Furiosa rozhodně bude skvěle vypadající prcek, o tom není pochyb. Ovšem nad vším ostatním se vznáší otazníky, které zodpoví, až se s ní budeme moci potkat tváří v tvář.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
AR Furiosa při zimních testech ve Švédsku

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Ilustrace © Automedia
Bude Furiosa vypadat třeba takto?

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků