Alfa-Romeo Furiosa: Mini-Alfa přistižena (spy photos)

Alfa zvedá hlavu, tedy alespoň se o to snaží. Pro blízkou budoucnost chystá obnovení celé své nabídky a současně hovoří o návratu ke tradicím. V roce 2009 má přijít nová generace vlajkové lodi, modelu 169, jenž se má vrátit k pro Alfu tak typickému uspořádání transaxle, v roce 2010 se dočkáme nové generace 159, která se zase má (snad) vrátit k pohonu zadních kol. A také dosluhující 147 dostane v příštím roce náhradníka, který ponese označení 149 a jehož oficiální obrázky už se objevily na veřejnosti.

Ovšem ještě dříve, než se tohle vše stane skutečností, uvede Alfa do své nabídky úplnou novinku - Furiosu. Tento dvoudveřový hatchback, který se má postavit úspěšnému Mini a přicházející Audi A1, bude postaven na důkladně upraveném Puntu, od něhož by také měl převzít motory. Ne, nebojte, dýchavičná 1,2 zůstane u Fiatu, Furiosa začne na 120 koních a vrcholná verze jich dostane neskutečných 227. A samozřejmě, příznivci naftových motorů také nezůstanou zkrátka.

Furiosa rozhodně bude skvěle vypadající prcek, o tom není pochyb. Ovšem nad vším ostatním se vznáší otazníky, které zodpoví, až se s ní budeme moci potkat tváří v tvář.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
AR Furiosa při zimních testech ve Švédsku

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Ilustrace © Automedia
Bude Furiosa vypadat třeba takto?

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků