Alfa Romeo Duetto se možno vrátí na cesty

V poslední době se začaly šířit spekulace kolem nového kabria, které vyvíjí Italská automobilka Alfa Romeo. Že jsou to plány velice zajímavé vyplývá už z prvních skic nového modelu.  

Svitá tak naděje, že legendární kabrio let šedesátých se dočká svého přímého nástupce. Netřeba však zapomínat na model Brera, který se vyrábí i ve verzi soft-top, ovšem podle slov šéfa automobilky, chce Alfa Romeo mezi své modely zařadit stylový dvoumístný kabriolet. Ten by se měl navazovat přímo na svého předchůdce, tedy model Duetto a dočkat bychome sjej ho měly již za dva roky.

Kromě tohoto kousku by měla automobilka přijít i s  dalším modelem „nahoře-bez“, který by byl odvozen od sporťáku 8C Competizione. Ten by měl oslovit především mladé a svým zařazením by měl být rivalem pro Mazdu MX-5, nebo Pontiac Solctice. Rozhodující však bude cena, která se při zemi asi příliš držet nebude.

Je tedy zřejmé, že italský automobilový průmysl hodlá těžit z „oživovaní“ starých, ale oblíbených modelů. Jako jasným příkladem se pro všechny stal comeback slavného Fiatu 500.

Klepněte pro větší obrázek
První skica nové Alfy Romeo Duetto
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků