Alfa Romeo Duetto se možno vrátí na cesty

V poslední době se začaly šířit spekulace kolem nového kabria, které vyvíjí Italská automobilka Alfa Romeo. Že jsou to plány velice zajímavé vyplývá už z prvních skic nového modelu.  

Svitá tak naděje, že legendární kabrio let šedesátých se dočká svého přímého nástupce. Netřeba však zapomínat na model Brera, který se vyrábí i ve verzi soft-top, ovšem podle slov šéfa automobilky, chce Alfa Romeo mezi své modely zařadit stylový dvoumístný kabriolet. Ten by se měl navazovat přímo na svého předchůdce, tedy model Duetto a dočkat bychome sjej ho měly již za dva roky.

Kromě tohoto kousku by měla automobilka přijít i s  dalším modelem „nahoře-bez“, který by byl odvozen od sporťáku 8C Competizione. Ten by měl oslovit především mladé a svým zařazením by měl být rivalem pro Mazdu MX-5, nebo Pontiac Solctice. Rozhodující však bude cena, která se při zemi asi příliš držet nebude.

Je tedy zřejmé, že italský automobilový průmysl hodlá těžit z „oživovaní“ starých, ale oblíbených modelů. Jako jasným příkladem se pro všechny stal comeback slavného Fiatu 500.

Klepněte pro větší obrázek
První skica nové Alfy Romeo Duetto
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků