Alfa Romeo Crosswagon Q4  a Sportwagon Q4 na českém trhu

Alfa Romeo Crosswagon Q4 a Sportwagon Q4 na českém trhu

Kapitoly článku:


Sportwagon Q4

Alfa Sportwagon Q4 je ideálním vozem pro řidiče, kteří kladou důraz na bezpečnost, radost z jízdy a nenápadnou exkluzivitu. Jedná se o nejnovější verzi osvědčeného modelu Sportwagon. Na rozdíl od všestrannosti modelu Crosswagon Q4 je hlavní předností tohoto vozu především jeho sportovní charakter. Tomu odpovídá jak maximální rychlost, tak zrychlení z 0 na 100 km/hod. Alfa Sportwagon Q4 je vybavena motorem 1.9 JTD 16v M-Jet o výkonu 150 koní a sportovní šestistupňovou manuální převodovkou. Nejvyšší rychlost je 200 km/hod a vůz akceleruje z klidu na 100 km/hod za 10,2 sekundy.

Alfa Sportwagon Q4 je vozem se stálým pohonem všech čtyř kol zajišťovaným třemi diferenciály, které rozdělují točivou sílu motoru s mírným akcentem na zadní nápravu. V každém případě nenechává označení Q4 na víku kufru nikoho na pochybách, že se jedná o mimořádně výkonný a dravý vůz určený řidičům s duchem závodníka.

Ve srovnání se svým předchůdcem doznal nový model v exteriéru pouze několika málo změn. Jejich hlavním úkolem je zvýraznit sportovní charakter vozu. Za zmínku stojí především zcela nová slitinová kola o rozměru 7x17" a nová koncovka výfuku. Disky jsou osazeny nízkoprofilovými pneumatikami Pirelli P-Zero 205/50 R17, které vozu propůjčují vynikající jízdní vlastnosti a zaručují skvělou ovladatelnost za všech okolností. K dispozici jsou dvě základní specifikace: Progression a Distinctive.

Alfa Sportwagon Q4 je určena především řidičům, kteří dávají přednost ostřejší sportovní jízdě v bezpečném voze. V tomto ohledu se tedy značně liší od modelu Crosswagon Q4, jehož hlavní předností je univerzálnost a schopnost vyrovnat se i s náročným terénem. Díky speciálnímu uspořádání zavěšení kol, velmi důmyslnému systému aktivní i pasivní bezpečnosti a unikátnímu řešení přenosu točivého momentu na všechna čtyři kola je nová Alfa Sportwagon Q4 vozem, který nabízí ve všech ohledech něco navíc, ať už se jedná o vyšší výkon, lepší ovládání nebo účinnější brzdy.

Obě novinky se začnou v únoru prodávat za níže uvedené ceny, přičemž už nyní dealeři přijímají předobjednávky:

  • Sportwagon Q4 Progression: 1 029 000 Kč
  • Sportwagon Q4 Distinctive: 1 049 000 Kč
  • Crosswagon Q4 Progression: 1 129 000 Kč
  • Crosswagon Q4 Distinctive: 1 149 000 Kč

Fotogalerie

  

  

  

  

  

  

   

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Doporučujeme

Články odjinud