Alfa Romeo chystá velké změny, konkurence se třese

Italská automobilka chystá na příští rok i roky další opravdu velký nášup novinek, které mají za úkol jediné - odsunout konkurenci na druhou kolej.

Redukce hmotnosti

Jedním z největších neduhů současných modelů Alfy je opravdu vysoká hmotnost. O připravované redukci jsme psali již před nedávnem, ale až nyní je jasné, co to bude vlastně obnášet.

Všechny nové modely, tedy Alfa 159, Brera a Brera Spider dostanou řádné odlehčení. Napříč verzemi to ujde o pořádný balík 90 kilogramů. Toho bude dosaženo nasazením nové oceli ThysenKrupp. Metrák dolů již přiblíží pohotovostní hmotnosti blíže konkurenci a rozdíly vůči BMW, Audi a Mercedesu budou již jen kosmetické.

Ještě větší odlehčení a to o neskutečných 140 kg bude u verzi Q4, tedy u modelů s trvalým náhonem na všechna kola. Alfa 159 s motorem 3,2 Q4 bude lehčí o 140 kg, takže po redukci bude vážit jen 1 505 kg, což je méně, než BMW 330xi s xDrive, Audi A4 3,2 s Quattro a Mercedes C320 4Matic. Alfa se tak chce z poslední pozice posune na první, jestli to ale pro ní bude spása je zatím těžké předvídat.

Dalších 40-50 kg bude totiž uspořeno na vlastním náhonu Q4. Jak toho bylo dosaženo ovšem Alfa neinformuje.

Motorová nadílka

Alfa Romeo také nasadí celou řadu nových motorů, které přijdou jak v příštím roce, tak v letech následujících. Na rozdíl od současných agregátů půjde o vcelku radikální nárůst výkonu a snížení jejich hmotnosti.

Zcela nový bude naftový motor 2,0 JTD TST s výkonem až 210 koní a točivým momentem 420 Nm. Motor s dvojitým přeplňováním dostane zcela nové vstřikování multijet 2 a v budoucnu by měl nahradit starší agregáty 1,9 JTD.

Ty budou ostatně nahrazeny i dalším novým nafťákem a to 1,6 JTDm o výkonech 120 a 150 koní. Samozřejmostí pak bude i velký šestiválec 3,0 JTDm o výkonu až 300 koní a také inovovaný pětiválec 2,5 JTDm, který by měl nahradit současný pětiválec o objemu 2,4 l.

Benzíny zastoupí přeplňovaný čtyřválec 1,8 JTB o výkonech 160, 200 a 230 koní a pro vrcholnou verzi GTA se stále více hovoří o přeplňovaném šestiválci s objemem 3,2 litru o výkonu 330-350 koní. Současný atmosférický 3,2 V6 motor by pak měl být posílen na 275 koní.

Velmi důležitá je i informace o tom, že by Alfa měla přijít s motory z vlastního vývoje o objemech 3 a 3,5 litru. Ty by měly pak nahradit i současný těžký motor o objemu 3,2 l.

 

Děkujeme čtenáři karma.police za podrobné informace o novinkách z dílny Alfy Romeo.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků