Alfa Romeo chystá malý model jako konkurenci pro Fabii

Pokud by byly automobilky živy ze své historie, mohlo by si vedení italské Alfy Romeo dát klidně nohy na stůl a do konce motoristických věků žít z minulých modelů a úspěchů. Bohužel, realita je odlišná a všechny automobilky, třebaže s velkou a zářivou historií, musí jít s proudem. Pokud chtějí vydělávat, musí prodávat dostatečné množství vozů a protože je dnešní trh plný konkurence, musí se jí neustále přizpůsobovat. Pak se nemůžeme divit, že Bentley přijde s luxusním SUV a Alfa Romeo zřejmě s opravdu malým vozem, který bude zařazen do kategorie malých vozů.

Nový model by měl stát na platformě, kterou nyní využívá noý Fiat Grande Punto a postavit by se tak měl autům jako je Peugeot 207, Citroen C3 a také proti české Fabii. Z dostupných a dobře informovaných zdrojů vyplývá, že nový malý model by se měl objevit na trhu v roce 2010 s tím, že jeho představení by mělo proběhnout ještě o rok dříve.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků