Alfa Romeo chystá malý model jako konkurenci pro Fabii

Pokud by byly automobilky živy ze své historie, mohlo by si vedení italské Alfy Romeo dát klidně nohy na stůl a do konce motoristických věků žít z minulých modelů a úspěchů. Bohužel, realita je odlišná a všechny automobilky, třebaže s velkou a zářivou historií, musí jít s proudem. Pokud chtějí vydělávat, musí prodávat dostatečné množství vozů a protože je dnešní trh plný konkurence, musí se jí neustále přizpůsobovat. Pak se nemůžeme divit, že Bentley přijde s luxusním SUV a Alfa Romeo zřejmě s opravdu malým vozem, který bude zařazen do kategorie malých vozů.

Nový model by měl stát na platformě, kterou nyní využívá noý Fiat Grande Punto a postavit by se tak měl autům jako je Peugeot 207, Citroen C3 a také proti české Fabii. Z dostupných a dobře informovaných zdrojů vyplývá, že nový malý model by se měl objevit na trhu v roce 2010 s tím, že jeho představení by mělo proběhnout ještě o rok dříve.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků