Alfa Romeo chystá malý model jako konkurenci pro Fabii

Pokud by byly automobilky živy ze své historie, mohlo by si vedení italské Alfy Romeo dát klidně nohy na stůl a do konce motoristických věků žít z minulých modelů a úspěchů. Bohužel, realita je odlišná a všechny automobilky, třebaže s velkou a zářivou historií, musí jít s proudem. Pokud chtějí vydělávat, musí prodávat dostatečné množství vozů a protože je dnešní trh plný konkurence, musí se jí neustále přizpůsobovat. Pak se nemůžeme divit, že Bentley přijde s luxusním SUV a Alfa Romeo zřejmě s opravdu malým vozem, který bude zařazen do kategorie malých vozů.

Nový model by měl stát na platformě, kterou nyní využívá noý Fiat Grande Punto a postavit by se tak měl autům jako je Peugeot 207, Citroen C3 a také proti české Fabii. Z dostupných a dobře informovaných zdrojů vyplývá, že nový malý model by se měl objevit na trhu v roce 2010 s tím, že jeho představení by mělo proběhnout ještě o rok dříve.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků