Alfa Romeo chce bojovat i proti Mini. Malé B-SUV Brennero je ale stále daleko

Šéf italské značky se opět rozpovídal o nutných plánech rozšíření modelového portfolia a konkurenci.

Záměr Alfy Romeo rozšířit své portfolio modelů SUV je už dobře známý. Pod současné Stelvio chystá značka uvést menší Tonale, ačkoliv jeho příchod má zpoždění. Teď nicméně pro Automotive News Europe odhalil další informace o expanzi modelové nabídky i sám šéf italské značky Jean-Philippe Imparato.

Zprávy o v pořadí třetím SUV, respektive malém crossoveru umístěném pod chystané Tonale se objevily už dříve. Tento směr Imparato nyní potvrzuje plánem, ve kterém je pro značku nutné konkurovat v těch největších segmentech na trhu. To znamená kromě kompaktního C-SUV (Tonale) i v segmentu malých B-SUV.

V tomto scénáři se již objevilo i jméno nového modelu – Brennero. Do boje na scéně B-SUV by se tak Alfa Romeo postavila například i proti Mini a jeho chystaném, ještě menším SUV pod Countrymanem. Ostatně tohoto rivala Imparato přímo zmiňuje: „Proti Mini zvládneme bojovat, naprosto,“ uvedl. Stejně jako Mini by si tedy Alfa Romeo i mezi malými SUV udržela prémiový status.

Po ukončení výroby hatchbacku MiTo v roce 2018 má nyní Alfa Romeo v portfoliu nezastoupené místo segmentu B, kterému dnes přirozeně vládnou stejně velké crossovery. Právě nové Brennero je tak ideálním nepřímým nástupcem. Se zpožděním příchodu Tonale, kterého se dočkáme asi někdy příští rok, je však uvedení další novinky od Alfy stále daleko.

V galerii koncept Alfa Romeo Tonale, MiTo a Mini Countryman.

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Diskuze (3) Další článek: Uvedla by Toyota ostré GR Aygo X? Nikdy neříkejte nikdy, zaznělo od vedení značky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz