Alfa Romeo bude mít přední náhon, zadní náhon i pohon všech kol

Italská automobilka Alfa Romeo se stane jednou z mála, které nabídnou zákazníkům všechny tři obvyklé typy pohonů. Navíc se tak stane u běžných modelů, což je ještě větší raritou.

Jednoduše řečeno, Alfa Romeo má v nabídce modely s předním náhonem a to Alfu 147, 159, 166, Breru a GT. K tomu má permanentní čtyřkolky v Alfě 159 a Breře. A má také model se zadním náhonem a to 8C Competizione. Zde je navíc použit systém transaxle s převodovkou umístěnou mezi zadními koly.

A kdo má v současnosti něco podobného z evropských automobilek? V podstatě jen Mercedes-Benz a Audi. Přitom Audi má zadní náhon také jen u supersportovního modelu R8.

Alfa Romeo tak je druhou evropskou automobilkou, která nabídne přední náhon a trvalý náhon na všechna kola a s příchodem nového modelu 169, tedy nástupce dnešní Alfy 166, přijde na trh i s běžnějším modelem s náhonem na zadní kola.

Za necelý rok a půl se tak Alfa Romeo vrátí ke kořenům svých modelů, který často dobývaly silnice zadními koly. A je to jen dobře.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků