Alfa Romeo Brera S, ostrá Italka se připravuje (první foto)

Známá britská společnost Prodrive, která je velmi aktivní při vývoji a výrobě závodních speciálů, zanedlouho představí vlastní projekt odvozený od modelu Alfa Romeo Brera. Model dostane za své jméno S a to bude určovat jisté odlišnosti.

Výrobce počítá s produkcí okolo tří set vozů Brera S, které se budou od běžné verze lišit hlavně nastavením a mírným odlehčením. Vůz má ztratit pár desítek kilogramů, což ovšem není mnoho a v tomto ohledu nelze očekávat žádné větší zlepšení.

Na druhou stranu tomuto bude sekundovat změněné nastavení podvozku a to nejen tradiční výměna pružin a tlumičů, ale Brera S má dostat kompletně přepracovanou geometrii, upravené uložení, silnější stabilizátory a další prvky, které mají přispět ke zlepšení jízdních vlastností.

Kompletní informace o modelu Brera S nejsou k dispozici, jelikož výrobce je prozatím tají. Zveřejněny budou zhruba v polovině června.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků