Alfa Romeo bojuje o přežití. Skoncuje s nejlepším modelem současnosti

Tento krok je součástí nové strategie, která vášnivou stránku automobilky trochu upozadí, aby se mohla věnovat modelům, které se více prodávají. Nyní jde o přežití.

Je to smutné, ale dalo se to čekat. Poté, co Alfa Romeo v minulém týdnu oznámila, že k vývoji a následné výrobě chystaných sportovních modelů 8C a GTV nedojde, přichází nyní další tvrdá rána do zátylku nadšenců. Oblíbené sportovní kupé (včetně roadsteru) bohužel končí. O zprávě informoval francouzský zpravodajský web sportauto.fr.

Alfa Romeo výrobu již zastavila a duch nových modelů 4C se tak vypaří, až dealeři vyprodají všechny zásoby. Nevěšte ale hlavu, bude to trvat dlouho, než se všechny nové vozy vyprodají. 4C z dealerství zrovna nemizí jako teplé housky na krámě, tohle auto ale má svůj smysl.

Test Alfy Romeo 4C Spider: Osudová přitažlivost

Test Alfy Romeo 4C Spider: Osudová přitažlivost

Mezitím může Alfa pracovat na faceliftech Giulie a Stelvia, začít vyrábět sériový crossover Tonale a poté se zaměřit třeba i na svůj kompaktní segment. A pak? Pak je dost možné, že bude čas i na ty iracionální projekty. Alfa se totiž nechala slyšet, že až se dá nějakým způsobem do kupy, mohly by se projekty sportovních vozů vrátit.

Vzhledem ke spojení koncernů FCA a PSA nás navíc každým dnem může Alfa zase něčím překvapit. S novým partnerem a novými technologiemi má nyní klíče od spousty dveří. Doufejme tedy, že projde těmi správnými.

Spojení FCA a PSA mělo jen jednoho vítěze. Strach z propouštění nadále trvá

Spojení FCA a PSA mělo jen jednoho vítěze. Strach z propouštění nadále trvá

Jen si zopakujme, že Alfa Romeo 4C je malé sportovní kupé vyráběné od roku 2013. O dva roky později dorazila i verze bez střechy. Za sedadly má čtyřválcový motor 1750 TBi, který se objevoval i v pozdních kusech modelů Brera a 159. V malém sporťáku je naladěný na 240 koní a vzhledem k nízké hmotnosti (895 kg) zvládlo auto stovku za 4,5 sekundy.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků