Alfa Romeo bojuje o přežití. Skoncuje s nejlepším modelem současnosti

Tento krok je součástí nové strategie, která vášnivou stránku automobilky trochu upozadí, aby se mohla věnovat modelům, které se více prodávají. Nyní jde o přežití.

Je to smutné, ale dalo se to čekat. Poté, co Alfa Romeo v minulém týdnu oznámila, že k vývoji a následné výrobě chystaných sportovních modelů 8C a GTV nedojde, přichází nyní další tvrdá rána do zátylku nadšenců. Oblíbené sportovní kupé (včetně roadsteru) bohužel končí. O zprávě informoval francouzský zpravodajský web sportauto.fr.

Alfa Romeo výrobu již zastavila a duch nových modelů 4C se tak vypaří, až dealeři vyprodají všechny zásoby. Nevěšte ale hlavu, bude to trvat dlouho, než se všechny nové vozy vyprodají. 4C z dealerství zrovna nemizí jako teplé housky na krámě, tohle auto ale má svůj smysl.

Test Alfy Romeo 4C Spider: Osudová přitažlivost

Test Alfy Romeo 4C Spider: Osudová přitažlivost

Mezitím může Alfa pracovat na faceliftech Giulie a Stelvia, začít vyrábět sériový crossover Tonale a poté se zaměřit třeba i na svůj kompaktní segment. A pak? Pak je dost možné, že bude čas i na ty iracionální projekty. Alfa se totiž nechala slyšet, že až se dá nějakým způsobem do kupy, mohly by se projekty sportovních vozů vrátit.

Vzhledem ke spojení koncernů FCA a PSA nás navíc každým dnem může Alfa zase něčím překvapit. S novým partnerem a novými technologiemi má nyní klíče od spousty dveří. Doufejme tedy, že projde těmi správnými.

Spojení FCA a PSA mělo jen jednoho vítěze. Strach z propouštění nadále trvá

Spojení FCA a PSA mělo jen jednoho vítěze. Strach z propouštění nadále trvá

Jen si zopakujme, že Alfa Romeo 4C je malé sportovní kupé vyráběné od roku 2013. O dva roky později dorazila i verze bez střechy. Za sedadly má čtyřválcový motor 1750 TBi, který se objevoval i v pozdních kusech modelů Brera a 159. V malém sporťáku je naladěný na 240 koní a vzhledem k nízké hmotnosti (895 kg) zvládlo auto stovku za 4,5 sekundy.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků