Alfa Romeo 159: změny pro nový rok

Italská automobilka Alfa Romeo představila změny pro svůj model 159, které budou oficiálně představeny na ženevském autosalonu. Jedná se spíše o menší technické inovace, takže o klasickém faceliftu nelze hovořit.

Zásadní změnou u Alfy je snížení hmotnosti o 45 kg. Tohoto bylo dosaženo nasazením lehčích kol, hliníkových dílů na podvozku a hliníkového monobloku brz. Další úbytek váhy by měl ovšem ještě následovat.

Změny se dotýkají také motorů. Z nabídky mizí agregát 1,9 JTS a zůstává tak pouze menší 1,8 o výkonu 140 koní a větší 2,2 JTS o výkonu 185 koní. V nabídce také zůstane šestiválec 3,2 V6 s výkonem 260 koní. U něho ovšem půjde objednat jak verze s náhonem na všechna kola, tak verze s předním náhonem, která bude vybavena samosvorným diferenciálem Q2.

Z nafty zůstává v nabídce agregát 1,9 JTD o výkonech 120 a 150 koní a také pětiválec o objemu 2,4 l s výkonem 200 koní.

Každopádně Alfu čekají v budoucnu další změny, mezi které bude patřít nasazení nových agregátů, další odlehčení, změna designu v rámci faceliftu a také příchod vrcholné verze GTA.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo 159 2008
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků