Alfa Romeo 159: změny pro nový rok

Italská automobilka Alfa Romeo představila změny pro svůj model 159, které budou oficiálně představeny na ženevském autosalonu. Jedná se spíše o menší technické inovace, takže o klasickém faceliftu nelze hovořit.

Zásadní změnou u Alfy je snížení hmotnosti o 45 kg. Tohoto bylo dosaženo nasazením lehčích kol, hliníkových dílů na podvozku a hliníkového monobloku brz. Další úbytek váhy by měl ovšem ještě následovat.

Změny se dotýkají také motorů. Z nabídky mizí agregát 1,9 JTS a zůstává tak pouze menší 1,8 o výkonu 140 koní a větší 2,2 JTS o výkonu 185 koní. V nabídce také zůstane šestiválec 3,2 V6 s výkonem 260 koní. U něho ovšem půjde objednat jak verze s náhonem na všechna kola, tak verze s předním náhonem, která bude vybavena samosvorným diferenciálem Q2.

Z nafty zůstává v nabídce agregát 1,9 JTD o výkonech 120 a 150 koní a také pětiválec o objemu 2,4 l s výkonem 200 koní.

Každopádně Alfu čekají v budoucnu další změny, mezi které bude patřít nasazení nových agregátů, další odlehčení, změna designu v rámci faceliftu a také příchod vrcholné verze GTA.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Romeo 159 2008
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků