Alfa Romeo 159 GTA, první snímky z testování

Automobilka Alfa Romeo již pilně testuje svou budoucí vrcholnou verzi modelu 159, které dostane tradiční označení GTA. Přestože se testovací vozy prohání po silnicíchm o technických specifikacích stále jen kolují dohady a spekulace. Ty ovšem nyní nabírají trochu konkrétnějších podob.

Dle všech dostupných informací by se tento vůz měl objevit na trhu nejdříve v roce 2010. To ovšem značně popírá fakt, že Alfa Romeo již má testovací verzi a navíc v roce 2010 bude model 159 poměrně starý a bude mít jen krátkou dobou před výměnou.

Také technika pod kapotou není zcela jasná. Stále častěji se ovšem hovoří o osmiválci 4,2 l, který by měl mít svůj původ u Maserati a jeho výkonnější alternativu má v sobě i model 8C Competizione. V Alfě 159 GTA by měl motor dosahovat výkonu okolo 400 až 420 koní, což bude na spodní hranici konkurenčních automobilů.

Alfa 159 GTA navíc dostane i náhon na všechna čtyři kola s tím, že 65 procent výkonu půjde na zadní kola a 35 procent na přední. Trvalý náhon se má postarat o lepší trakci a lepší jízdní vlastnosti.

Po stránce dynamiky se očekává stovka pod 5 sekund a dvoustovka okolo šestnácti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa 159 GTA?  Foto: infomotori.co.uk
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků