Alfa Romeo 159 GTA, první snímky z testování

Automobilka Alfa Romeo již pilně testuje svou budoucí vrcholnou verzi modelu 159, které dostane tradiční označení GTA. Přestože se testovací vozy prohání po silnicíchm o technických specifikacích stále jen kolují dohady a spekulace. Ty ovšem nyní nabírají trochu konkrétnějších podob.

Dle všech dostupných informací by se tento vůz měl objevit na trhu nejdříve v roce 2010. To ovšem značně popírá fakt, že Alfa Romeo již má testovací verzi a navíc v roce 2010 bude model 159 poměrně starý a bude mít jen krátkou dobou před výměnou.

Také technika pod kapotou není zcela jasná. Stále častěji se ovšem hovoří o osmiválci 4,2 l, který by měl mít svůj původ u Maserati a jeho výkonnější alternativu má v sobě i model 8C Competizione. V Alfě 159 GTA by měl motor dosahovat výkonu okolo 400 až 420 koní, což bude na spodní hranici konkurenčních automobilů.

Alfa 159 GTA navíc dostane i náhon na všechna čtyři kola s tím, že 65 procent výkonu půjde na zadní kola a 35 procent na přední. Trvalý náhon se má postarat o lepší trakci a lepší jízdní vlastnosti.

Po stránce dynamiky se očekává stovka pod 5 sekund a dvoustovka okolo šestnácti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa 159 GTA?  Foto: infomotori.co.uk
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků