Alfa Romeo 159 GTA, první snímky z testování

Automobilka Alfa Romeo již pilně testuje svou budoucí vrcholnou verzi modelu 159, které dostane tradiční označení GTA. Přestože se testovací vozy prohání po silnicíchm o technických specifikacích stále jen kolují dohady a spekulace. Ty ovšem nyní nabírají trochu konkrétnějších podob.

Dle všech dostupných informací by se tento vůz měl objevit na trhu nejdříve v roce 2010. To ovšem značně popírá fakt, že Alfa Romeo již má testovací verzi a navíc v roce 2010 bude model 159 poměrně starý a bude mít jen krátkou dobou před výměnou.

Také technika pod kapotou není zcela jasná. Stále častěji se ovšem hovoří o osmiválci 4,2 l, který by měl mít svůj původ u Maserati a jeho výkonnější alternativu má v sobě i model 8C Competizione. V Alfě 159 GTA by měl motor dosahovat výkonu okolo 400 až 420 koní, což bude na spodní hranici konkurenčních automobilů.

Alfa 159 GTA navíc dostane i náhon na všechna čtyři kola s tím, že 65 procent výkonu půjde na zadní kola a 35 procent na přední. Trvalý náhon se má postarat o lepší trakci a lepší jízdní vlastnosti.

Po stránce dynamiky se očekává stovka pod 5 sekund a dvoustovka okolo šestnácti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa 159 GTA?  Foto: infomotori.co.uk
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků