Alfa Romeo 149, Fiat Stilo a Lancia Delta budou sdílet stejnou platformu

Dle posledních informací se zdá, že italský koncern Fiat již vyřešil dilema, jaký podvozek použije u svých vozů. Některé původní informace tak vzaly za své. Dříve se totiž spekulovalo, že nástupce Alfy 147 - model 149 - bude postaven na upravené a zkrácené platformě Alfy 159, ovšem dle vyjádření Fiatu by tato úprava byla velmi nákladná. Fiat tak rozhodl, že bude postavena nová platforma, kterou využije trojlístek Alfa 149, nový Fiat Stilo a obnovená Lancia Delta. Aby se však jednotlivé vozy dostály požadavkům a tradicím jednotlivých automobilek, budou tyto podvozky náležitě modifikovány dle požadavků na dané modely. Navíc podvozek již bude konstruován na instalaci náhonu na všechna kola, protože model Delta se objeví také ve verzi Integrale s pohodnem všech kol a o stejném náhonu se také spekuluje u ostrých verzí modelu 149.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků