Alfa Romeo 149, Fiat Stilo a Lancia Delta budou sdílet stejnou platformu

Dle posledních informací se zdá, že italský koncern Fiat již vyřešil dilema, jaký podvozek použije u svých vozů. Některé původní informace tak vzaly za své. Dříve se totiž spekulovalo, že nástupce Alfy 147 - model 149 - bude postaven na upravené a zkrácené platformě Alfy 159, ovšem dle vyjádření Fiatu by tato úprava byla velmi nákladná. Fiat tak rozhodl, že bude postavena nová platforma, kterou využije trojlístek Alfa 149, nový Fiat Stilo a obnovená Lancia Delta. Aby se však jednotlivé vozy dostály požadavkům a tradicím jednotlivých automobilek, budou tyto podvozky náležitě modifikovány dle požadavků na dané modely. Navíc podvozek již bude konstruován na instalaci náhonu na všechna kola, protože model Delta se objeví také ve verzi Integrale s pohodnem všech kol a o stejném náhonu se také spekuluje u ostrých verzí modelu 149.
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků