Alfa Romeo 149, Fiat Stilo a Lancia Delta budou sdílet stejnou platformu

Dle posledních informací se zdá, že italský koncern Fiat již vyřešil dilema, jaký podvozek použije u svých vozů. Některé původní informace tak vzaly za své. Dříve se totiž spekulovalo, že nástupce Alfy 147 - model 149 - bude postaven na upravené a zkrácené platformě Alfy 159, ovšem dle vyjádření Fiatu by tato úprava byla velmi nákladná. Fiat tak rozhodl, že bude postavena nová platforma, kterou využije trojlístek Alfa 149, nový Fiat Stilo a obnovená Lancia Delta. Aby se však jednotlivé vozy dostály požadavkům a tradicím jednotlivých automobilek, budou tyto podvozky náležitě modifikovány dle požadavků na dané modely. Navíc podvozek již bude konstruován na instalaci náhonu na všechna kola, protože model Delta se objeví také ve verzi Integrale s pohodnem všech kol a o stejném náhonu se také spekuluje u ostrých verzí modelu 149.
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků