Alfa Romeo a Fiat mají velké plány s novým pohonem 4x4

Nový pohon všech kol, se kterým se poprvé představila Alfa Romeo 156, dostanou možná i další modely Alfy Romeo, Fiatu a Lancie. Vše bude záležet na tom, jaký ohlas bude mít právě nová 156 Crosswagon. Například Fiat počítá s tím, že připraví pro své zákazníky velmi výhodnou cenu, za kterou bude možné pohon všech kol pořídit. Šéf automobilové divize Herbert Demel vidí v pohonu 4x4 budoucnost Fiatu. Jen málo automobilek může totiž podle něho na evropské půdě nabídnout dobrý pohon všech kol.

Fiat má navíc v této oblasti zkušenosti. Stará Panda 4x4 si získala řadu příznivců, také Alfa se svojí 155 a 164 Q4 nepropadla. Z vozů Alfa Romeo by měla dostat pohon všech kol nejdříve 147, pochlubí se jím i nástupce 156. Fiat počítá s pohonem 4x4 pro modely Stilo Adventure (viz naše starší zpráva) a Idea. Dalším vozem s pohonem všech kol bude u Fiatu nové SUV připravované ve spolupráci se Suzuki, Alfa Romeo zase vyrukuje se sériovou podobou studie Kamal.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků