Alfa Romeo a Fiat mají velké plány s novým pohonem 4x4

Nový pohon všech kol, se kterým se poprvé představila Alfa Romeo 156, dostanou možná i další modely Alfy Romeo, Fiatu a Lancie. Vše bude záležet na tom, jaký ohlas bude mít právě nová 156 Crosswagon. Například Fiat počítá s tím, že připraví pro své zákazníky velmi výhodnou cenu, za kterou bude možné pohon všech kol pořídit. Šéf automobilové divize Herbert Demel vidí v pohonu 4x4 budoucnost Fiatu. Jen málo automobilek může totiž podle něho na evropské půdě nabídnout dobrý pohon všech kol.

Fiat má navíc v této oblasti zkušenosti. Stará Panda 4x4 si získala řadu příznivců, také Alfa se svojí 155 a 164 Q4 nepropadla. Z vozů Alfa Romeo by měla dostat pohon všech kol nejdříve 147, pochlubí se jím i nástupce 156. Fiat počítá s pohonem 4x4 pro modely Stilo Adventure (viz naše starší zpráva) a Idea. Dalším vozem s pohonem všech kol bude u Fiatu nové SUV připravované ve spolupráci se Suzuki, Alfa Romeo zase vyrukuje se sériovou podobou studie Kamal.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků