Alfa Romeo a Fiat mají velké plány s novým pohonem 4x4

Nový pohon všech kol, se kterým se poprvé představila Alfa Romeo 156, dostanou možná i další modely Alfy Romeo, Fiatu a Lancie. Vše bude záležet na tom, jaký ohlas bude mít právě nová 156 Crosswagon. Například Fiat počítá s tím, že připraví pro své zákazníky velmi výhodnou cenu, za kterou bude možné pohon všech kol pořídit. Šéf automobilové divize Herbert Demel vidí v pohonu 4x4 budoucnost Fiatu. Jen málo automobilek může totiž podle něho na evropské půdě nabídnout dobrý pohon všech kol.

Fiat má navíc v této oblasti zkušenosti. Stará Panda 4x4 si získala řadu příznivců, také Alfa se svojí 155 a 164 Q4 nepropadla. Z vozů Alfa Romeo by měla dostat pohon všech kol nejdříve 147, pochlubí se jím i nástupce 156. Fiat počítá s pohonem 4x4 pro modely Stilo Adventure (viz naše starší zpráva) a Idea. Dalším vozem s pohonem všech kol bude u Fiatu nové SUV připravované ve spolupráci se Suzuki, Alfa Romeo zase vyrukuje se sériovou podobou studie Kamal.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků