Alfa Romeo a Fiat mají velké plány s novým pohonem 4x4

Nový pohon všech kol, se kterým se poprvé představila Alfa Romeo 156, dostanou možná i další modely Alfy Romeo, Fiatu a Lancie. Vše bude záležet na tom, jaký ohlas bude mít právě nová 156 Crosswagon. Například Fiat počítá s tím, že připraví pro své zákazníky velmi výhodnou cenu, za kterou bude možné pohon všech kol pořídit. Šéf automobilové divize Herbert Demel vidí v pohonu 4x4 budoucnost Fiatu. Jen málo automobilek může totiž podle něho na evropské půdě nabídnout dobrý pohon všech kol.

Fiat má navíc v této oblasti zkušenosti. Stará Panda 4x4 si získala řadu příznivců, také Alfa se svojí 155 a 164 Q4 nepropadla. Z vozů Alfa Romeo by měla dostat pohon všech kol nejdříve 147, pochlubí se jím i nástupce 156. Fiat počítá s pohonem 4x4 pro modely Stilo Adventure (viz naše starší zpráva) a Idea. Dalším vozem s pohonem všech kol bude u Fiatu nové SUV připravované ve spolupráci se Suzuki, Alfa Romeo zase vyrukuje se sériovou podobou studie Kamal.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků