Alfa Brera a Spider v novém roce s novinkami

Italská automobilka Alfa Romeo připravila řadu změn pro své modely v novém roce. Po představení inovací pro 159 přichází na řadu i modely Brera a Brera Spider.

Tip: Novinky modelu 159 pro rok 2008 naleznete zde.

Stejně jako u sedanu 159 se po stránce designu mnoho nezměnilo a zásadní změnou je pouze znak na víku kufru, který nyní slouží jako tlačítko pro otevření zavazadelníku. Řidič tak již nemusí složitě hledat tlačítko pro otevření kufru uvnitř loketní opěrky.

Mezi novinky je třeba započítat i nový design kol z lehkých slitin a také nový bílý lak Ice White.

Stejně tak i interiér dostal pouze nové materiály a také pár prvků výbavy, jako kompletní kožené čalounění, vč. boků a stropu vozu. Nové je pak grafické provedení přístrojů na přístrojovém panelu a pár detailů.

V oblasti motorů se nic nového neodehrálo. V nabídce je tak čtyřválec 2,2 JTS o výkonu 185 koní a šestiválec 3,2 v6 o výkonu 260 koní. Tyto pak doplňuje pětiválec 2,4 JTDM o výkonu 210 koní s manuální převodovkou a o výkonu 200 koní s automatem Q-Tronic.

Tolik vzpomínané odlehčení se také příliš nekoná. Hmotnost vozu šla o pár desítek kilo dolů díky použití hliníku na podvozkových dílech a monobloku brzd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa Brera/Spider 2008
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků