Alfa 8C Competizione: okruhový speciál se rýsuje

Designérské a konstrukční centrum Picchi, které se specializuje na vývoj a výrobu závodních speciálů a prototypů, představilo první počítačové snímky budoucí okruhové Alfy.

Jako základ posloužilo nejnovější dílo italské automobilky Alfa Romeo. Sportovní a velmi charismatické GT doznalo řádných změn. Ty jsou ovšem důležité, aby vůz dosahoval požadovaných parametrů a byl vhodný na vysokorychlostní okruhy.

Pohon budoucího závodního speciálu bude zajišťovat osmiválec, který bude v blízké době homologován pro závody GT a také pro vytrvalostní závody. Poté již přijde na řadu vlastní výroba a vývoj okruhového speciálu, který se v zařadí do speciální třídy prototypů.

Vůz v provedení Picchia bude zařazen do třídy DP2 (tedy do speciální třídy Daytona Prototype), bude splňovat všechny regule FIA a bude moci být nasazen i do vytrvalostní série LeMans Series.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Takto by měla vypadat okruhová Alfa 8C Competizione od Picchiho
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků