Alfa 147 Ducati Corse: opravdu chytrý tuning

Italská automobilka Alfa Romeo připravila speciální edici svého modelu 147. Vůz s označením Ducati Corse je oslavou úspěšného tažení italského výrobce motocyklů při letošním ročníku MotoGP. Každopádně nejde jen o jméno.

Alfa se snažila do této 147 zabalit i lepší jízdní výkony, a tak v ní najdeme třeba systém Q2, tedy přední samosvorný diferenciál. Na druhou stranu méně pozitivní je pak fakt, že o pohon se stará naftový čtyřválec. A to modernizovaný Multijet 1,9 JTD o výkonu 170 koní a točivém momentu 330 Nm. Stovka za 8,3 a maximálka 220 km/h pak umožní vcelku solidně rychlou jízdu.

Největší vychytávka je pak na palubní desce. Zde naleznete tlačítko powerboostu, tedy krátkodobého navýšení výkonu. Po jeho stisknutí se namapuje nový software řídicí jednotky a vůz poskytne o 20 koní větší výkon. Když to není třeba, jede řidič na menší výkon a nižší spotřebu. Když přijde na věc, pak se výkon navýší a auto jede o něco lépe. Škoda jen, že se to vše odehrává v akusticky nevyhovujícím prostředí...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alfa 147 Ducati Corse

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků