Aktuální Suzuki Jimny se konečně představuje v pětidveřové karoserii. Pro nás bohužel nebude

Pět let od uvedení původního třídveřového modelu se nabídka karosářských variant rozšiřuje. Bohužel jen pro určité trhy.

Aktuální generace oblíbeného malého off-roadu se prozatím v pětidveřové karoserii nenabízela. Tedy až doteď, indická odnož automobilky Maruti Suzuki se tohoto úkolu zhostila a představila pětidveřovou variantu na autosalonu Auto Expo 2023. To nám zároveň naznačuje, že si máme nechat zajít chuť. Auto se bude vyrábět v Gurugramu a distribuovat se bude do Indie, Afriky či Austrálie.

Varianta měří na délku 3985 mm a stojí na rozvoru 2590 mm, tedy přibližně jako je tomu u kompaktních hatchbacků. Pro úplnost, široký je vůz 1645 mm a vysoký 1720 mm. Tvary vozu jsou shodné s třídveřovou variantou, pro kontrast se ale dodává i s černě lakovanou střechou. V černé barvě jsou vyvedené i blatníky a nárazníky. Kola jsou patnáctipalcová s pneumatikami 195/80.

V podstatě shodný je i interiér. Základní zavazadlový prostor uvádí výrobce 208 litrů, po sklopení zadní lavice pro tři pasažéry činí 332 litrů (zřejmě jiná metodika než naše). Pod kapotou je 1,5litrový mild-hybridní motor, který v 6000 otáčkách nabídne výkon 105 koní a od 4400 otáček disponuje maximálním točivým momentem 134 N.m. Převodovka je pětistupňová manuální či čtyřstupňová automatická.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

Diskuze (1) Další článek: Lancia poodhaluje zákulisí svého velkého dne. Podívejte se pod ruce italským mistrům v oboru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,