Akcionáři DaimlerChrysleru nechtějí ztrátový Smart

Není to ani měsíc, kdy vedení koncernu DaimlerChrysler oznámilo, že definitivně neprodá ztrátový Smart a po restrukturalizaci jej začlenění přímo pod křídla Mercedesu. Jenže vedení automobilky nyní naráží na akcionáře, kteří Smart nechtějí. Půjde tak o první větší "střet" mezi záměry nového vedení a akcionáři.

Majitelé velké části akcií chtějí ukončit výrobu ve ztrátové automobilce Smart, nebo ji odprodat, protože již nevěří, že je možné přejít z dlouhodobé ztráty, která provází tuto automobilku od jejího vzniku v roce 1998, k zisku. Navíc samotný koncern již jednou provedl rozsáhlou restrukturalizaci, když investoval přes 1,1 mld. eur do zlepšení situace a také došlo k výraznému propouštění.

Rovněž analytické společnosti říkají, že je lepší ukončit výrobu, než v ni pokračovat. Samotné náklady na ukončení výroby by pak dosáhly zhruba poloviny nákladů na vybudování Smartu a navíc by se již nadále neprohlubovala ztráta.

Jak tedy dopadne osud malého Smartu se uvidí po skončení nynější valné hromady, na které se definitivně rozhodne o ostudu této mladé automobilky.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků