Akce "STK zdarma" nedopadla pro české vozy moc dobře

Před nedávnem jsme vás informovali, že silniční úřad DEKRA pořádá akci, kdy si mohou nechat řidiči zdarma zkontrolovat svůj vůz na vybraných Stanicích technické kontroly (STK). Nyní přišly výsledky této akce a nelze říci, že česká auta dopadla zrovna dobře.

Dne 8. dubna přijelo na tuto kontrolu přes 1 900 vozů a bez vážných a nebezpečných závad odjelo 1 325 vozů, tedy téměř 70 procent. Zbylé vozy vykazovaly vždy alespoň jednu vážnou závadu. 524 jich mělo problémy se světlomety, 482 s brzdami a 196 s pneumatikami.

Akce tedy ukázala, že třetina vozidel vykazuje vážnou až nebezpečnou závadu a některé dokonce několik. Na základě tohoto výsledku lze ale jen těžko spekulovat, jaký je skutečný stav českého autoparku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků