Akce "STK zdarma" nedopadla pro české vozy moc dobře

Před nedávnem jsme vás informovali, že silniční úřad DEKRA pořádá akci, kdy si mohou nechat řidiči zdarma zkontrolovat svůj vůz na vybraných Stanicích technické kontroly (STK). Nyní přišly výsledky této akce a nelze říci, že česká auta dopadla zrovna dobře.

Dne 8. dubna přijelo na tuto kontrolu přes 1 900 vozů a bez vážných a nebezpečných závad odjelo 1 325 vozů, tedy téměř 70 procent. Zbylé vozy vykazovaly vždy alespoň jednu vážnou závadu. 524 jich mělo problémy se světlomety, 482 s brzdami a 196 s pneumatikami.

Akce tedy ukázala, že třetina vozidel vykazuje vážnou až nebezpečnou závadu a některé dokonce několik. Na základě tohoto výsledku lze ale jen těžko spekulovat, jaký je skutečný stav českého autoparku.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků