Akce "STK zdarma" nedopadla pro české vozy moc dobře

Před nedávnem jsme vás informovali, že silniční úřad DEKRA pořádá akci, kdy si mohou nechat řidiči zdarma zkontrolovat svůj vůz na vybraných Stanicích technické kontroly (STK). Nyní přišly výsledky této akce a nelze říci, že česká auta dopadla zrovna dobře.

Dne 8. dubna přijelo na tuto kontrolu přes 1 900 vozů a bez vážných a nebezpečných závad odjelo 1 325 vozů, tedy téměř 70 procent. Zbylé vozy vykazovaly vždy alespoň jednu vážnou závadu. 524 jich mělo problémy se světlomety, 482 s brzdami a 196 s pneumatikami.

Akce tedy ukázala, že třetina vozidel vykazuje vážnou až nebezpečnou závadu a některé dokonce několik. Na základě tohoto výsledku lze ale jen těžko spekulovat, jaký je skutečný stav českého autoparku.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků