Akce "STK zdarma" nedopadla pro české vozy moc dobře

Před nedávnem jsme vás informovali, že silniční úřad DEKRA pořádá akci, kdy si mohou nechat řidiči zdarma zkontrolovat svůj vůz na vybraných Stanicích technické kontroly (STK). Nyní přišly výsledky této akce a nelze říci, že česká auta dopadla zrovna dobře.

Dne 8. dubna přijelo na tuto kontrolu přes 1 900 vozů a bez vážných a nebezpečných závad odjelo 1 325 vozů, tedy téměř 70 procent. Zbylé vozy vykazovaly vždy alespoň jednu vážnou závadu. 524 jich mělo problémy se světlomety, 482 s brzdami a 196 s pneumatikami.

Akce tedy ukázala, že třetina vozidel vykazuje vážnou až nebezpečnou závadu a některé dokonce několik. Na základě tohoto výsledku lze ale jen těžko spekulovat, jaký je skutečný stav českého autoparku.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 31 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků