Airstream Rangeline je šestiválcový obytňák na bázi amerického Ducata. Dáte za něj tři miliony

Poslední novinka legendárního výrobce cestovatelských vozidel má šikovně poskládaný vnitřek s maximálním komfortem.

Třetí generace Ducata je na americkém trhu prodávána jako Ram ProMaster. Výrobce Airstream, proslulý svými karavany z leštěného hliníku, nyní představuje jeho úhlednou cestovatelskou verzi pro dobrodruhy, kteří preferují pohyb převážně po silnicích - Rangeline. Má pohon předních kol, který zajišťuje benzinový šestiválec Pentastar s objemem 3,6 litru o výkonu 206 kW (280 k) skrze devítistupňový automat.

V jeho zadní části najdeme výklopné lůžko, další spací kapacitu lze přidat díky střešnímu modulu. Nechybí zde kuchyně s 90l chladničkou, dřezem, mikrovlnnou troubou a elektrickým vařičem. Přední sedadla jsou otočná směrem vzad, kde se nachází dvoumístná lavice s pásy a rozkládací stůl.

Dovnitř se vešla také toaleta, sprchový kout a umyvadlo. Energii dodává 270Ah baterie s 2kW měničem, ohřev vzduchu a vody je řešen plynem. Klimatizace je poháněna buď elektricky skrze kabel v kempu nebo přes generátor, využívající palivo z nádrže. Základní cena je 131.882 dolarů, což je v přepočtu zhruba 3,2 milionu korun.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem, od roku 2021 spadá do skupiny Stellantis.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Diskuze (1) Další článek: Chrysler se loučí s modelem 300C speciální edicí. Má skoro 500 koní a je za skvělé peníze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,