ADAC + Renault: Dacia Logan se nepřevrací

Není to tak dávno, co média rozčeřila kauza s převrácenou Dacií Logan při testech německého ADACu. Po zveřejnění stanoviska Renaultu, že se Logan převrátil nikoliv při testech, ale až při dodatečném pořizování dokumentačních fotografií, ADAC zareagoval stáhnutím původního článku. Ve čtvrtek pak zveřejnil další informace. Ty hovoří o tom, že Renault provedl za stejných podmínek sérii vlastních testů v centru ADACu a při žádném z nich se Logan nepřevrátil. Po důvodech převrácení vozu se proto stále pátrá; jednou z možných příčin mohou být hodně ojeté pneumatiky, které měl převrácený vůz obuty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků