43
Fotogalerie

Acura ZDX: „X šestka“ pro USA detailněji

Především americkému trhu bude určen nový crossover Acury. Tam bude chtít vypálit rybník BMW X6, podobná mu tedy není náhodou.

Model ZDX prestižní odnože automobilky Honda se představil letos na autosalonu v New Yorku, neboť trh USA bude pro něj klíčový. Sází přitom na podobnou koncepci jako třeba BMW se svým typem X6, jde tedy o slitinu sedanu, off-roadu, kombi i sportovního kupé. O tomto voze jsme vás informovali třeba na tomto místě, ovšem nyní známe další podrobnosti a fotografie.

Novinka se bude prodávat výhradně s vidlicovým šestiválcem SOHC s objemem 3,7 l a výkonem poctivých 300 koní, jenž bude doplněn šestistupňovou automatickou převodovkou s možností řazení páčkami pod volantem a trvalým pohonem všech kol SH-AWD. Právě existence jediné pohoné jednotky, byť velmi kvalitní, se však může stát znatelným hendikepem.

Kola budou standardně sedmipaprsková s průměrem devatenáct palců, což je v dané třídě znamenitá hodnota. Acura ZDX však hodlá konkurenci zatopit především svým zaměřením na komfort a moderní technologie. Prostorný, plně pětimístný automobil se tak vyznačuje třeba roučně obšívanými částmi palubní desky či zavazadlovým prostorem uzpůsobeným k transportu golfových holí. O kvalitní jízdní vlastnosti se stará řada elektronických asistentů včetně IDS (Integrated Dynamics System) či aktivních tlumičů ADS, jež lze spolu s účinkem posilovače řízení v jednom celku přepínat do režimů Comfort a Sport.

Acura ZDX 01.jpg Acura ZDX 02.jpg Acura ZDX 03.jpg
Acura ZDX 19.jpg Acura ZDX 21.jpg Acura ZDX 22.jpg

Prosklená střecha s elektricky ovládanými záclonami bude standardem, stejně jako důmyslné vnitřní osvětlení v rozsáhlé míře využívající soustav LED. Nabízet se bude trojice výbavových stupňů, standardní ZDX, prostřední ZDX Technology Package a exkluzivní ZDX Advance Package. Do výbavy všech patří Bluetooth, elektricky ovládaná záď či satelitní rádio XM s integrovanou podporou iPod. Technology Package přidává třeba navigační systém s hlasovým ovládáním, lepší rádio nebo couvací kameru. Advance Package se pak vyznačuje hlídáním překážek ve slepém úhlu či adaptivním tempomatem s funkcí automatického brzdění. 

Acura ZDX 29.jpg Acura ZDX 30.jpg Acura ZDX 28.jpg
Acura ZDX 31.jpg Acura ZDX 32.jpg Acura ZDX 33.jpg

Acura ZDX se do prodejů dostane letos v zimě, a sice v celkem úzkém rozpětí od 40 000 do 46 000 dolarů. Do Evropy tento model přijde jen těžko, ovšem jistě se najdou tací, kteří mu v rámci individuálního dovozu dají přednost před vesměs německou konfekcí.  

Acura ZDX 04.jpg Acura ZDX 05.jpg Acura ZDX 06.jpg
Acura ZDX 07.jpg Acura ZDX 08.jpg Acura ZDX 09.jpg
Acura ZDX 10.jpg Acura ZDX 11.jpg Acura ZDX 12.jpg
Acura ZDX 13.jpg Acura ZDX 14.jpg Acura ZDX 15.jpg
Acura ZDX 16.jpg Acura ZDX 17.jpg Acura ZDX 18.jpg
Acura ZDX 23.jpg Acura ZDX 24.jpg Acura ZDX 25.jpg
Acura ZDX 26.jpg Acura ZDX 27.jpg Acura ZDX 2O.jpg
Acura ZDX 34.jpg Acura ZDX 35.jpg Acura ZDX 36.jpg
Acura ZDX 37.jpg Acura ZDX 38.jpg Acura ZDX 39.jpg
Acura ZDX 40.jpg Acura ZDX 41.jpg Acura ZDX 42.jpg
Acura ZDX 43.jpg 
Acura ZDX

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Doporučujeme

Články odjinud