Acura RL s faceliftem aneb Honda Legend s novou tváří

Již na podzim minulého roku jsme vás informovali o chystaném faceliftu modelu Honda Legend, který se ve spojených státech prodává jako Acura RL. A právě americký model se nyní dočkal faceliftu.

Přední maska je kompletně přepracována a nutno říci, že alespoň z fotografií působí dosti neharmonicky. Linie mřížky chladiče zcela převyšuje ostatní části přední masky a světla tak působí jako u korejského vozu devadesátých let. Zapadle, mdle a násilně. Pokud se podíváme na opačnou stranu vozu, je situace dosti odlišná a zde je třeba Hondu resp. Acuru pochválit.

U Acury RL došlo také ke změně pohonné jednotky. Nyní je tak pod kapotou šestiválec o objemu 3,7 l (doposud 3,5 l) s výkonem 221 kW (300 k), dospodu 213 kW. O přenos výkonu na všechna čtyři kola se pak stará automatická pětistupňová převodovka.

Automobilka také zapracovala na náhonu na všechna kola SH-AWD, který rozděluje točivý moment nejen mezi přední a zadní kola, ale také mezi levá a pravá. Dle vyjádření zástupců automobilky došlo k inovacím, kdy systém nyní může poslat více točivého momentu na zadní vnější kolo, čímž se nyní více eliminuje nedotáčivost a vůz je daleko neutrálnější. K tomu je třeba připočítat upravený podvozek, který více eliminuje náklony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Acura RL po faceliftu

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků