Acura RL s faceliftem aneb Honda Legend s novou tváří

Již na podzim minulého roku jsme vás informovali o chystaném faceliftu modelu Honda Legend, který se ve spojených státech prodává jako Acura RL. A právě americký model se nyní dočkal faceliftu.

Přední maska je kompletně přepracována a nutno říci, že alespoň z fotografií působí dosti neharmonicky. Linie mřížky chladiče zcela převyšuje ostatní části přední masky a světla tak působí jako u korejského vozu devadesátých let. Zapadle, mdle a násilně. Pokud se podíváme na opačnou stranu vozu, je situace dosti odlišná a zde je třeba Hondu resp. Acuru pochválit.

U Acury RL došlo také ke změně pohonné jednotky. Nyní je tak pod kapotou šestiválec o objemu 3,7 l (doposud 3,5 l) s výkonem 221 kW (300 k), dospodu 213 kW. O přenos výkonu na všechna čtyři kola se pak stará automatická pětistupňová převodovka.

Automobilka také zapracovala na náhonu na všechna kola SH-AWD, který rozděluje točivý moment nejen mezi přední a zadní kola, ale také mezi levá a pravá. Dle vyjádření zástupců automobilky došlo k inovacím, kdy systém nyní může poslat více točivého momentu na zadní vnější kolo, čímž se nyní více eliminuje nedotáčivost a vůz je daleko neutrálnější. K tomu je třeba připočítat upravený podvozek, který více eliminuje náklony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Acura RL po faceliftu

 

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků