Acura RL s faceliftem aneb Honda Legend s novou tváří

Již na podzim minulého roku jsme vás informovali o chystaném faceliftu modelu Honda Legend, který se ve spojených státech prodává jako Acura RL. A právě americký model se nyní dočkal faceliftu.

Přední maska je kompletně přepracována a nutno říci, že alespoň z fotografií působí dosti neharmonicky. Linie mřížky chladiče zcela převyšuje ostatní části přední masky a světla tak působí jako u korejského vozu devadesátých let. Zapadle, mdle a násilně. Pokud se podíváme na opačnou stranu vozu, je situace dosti odlišná a zde je třeba Hondu resp. Acuru pochválit.

U Acury RL došlo také ke změně pohonné jednotky. Nyní je tak pod kapotou šestiválec o objemu 3,7 l (doposud 3,5 l) s výkonem 221 kW (300 k), dospodu 213 kW. O přenos výkonu na všechna čtyři kola se pak stará automatická pětistupňová převodovka.

Automobilka také zapracovala na náhonu na všechna kola SH-AWD, který rozděluje točivý moment nejen mezi přední a zadní kola, ale také mezi levá a pravá. Dle vyjádření zástupců automobilky došlo k inovacím, kdy systém nyní může poslat více točivého momentu na zadní vnější kolo, čímž se nyní více eliminuje nedotáčivost a vůz je daleko neutrálnější. K tomu je třeba připočítat upravený podvozek, který více eliminuje náklony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Acura RL po faceliftu

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků