Acura RL s faceliftem aneb Honda Legend s novou tváří

Již na podzim minulého roku jsme vás informovali o chystaném faceliftu modelu Honda Legend, který se ve spojených státech prodává jako Acura RL. A právě americký model se nyní dočkal faceliftu.

Přední maska je kompletně přepracována a nutno říci, že alespoň z fotografií působí dosti neharmonicky. Linie mřížky chladiče zcela převyšuje ostatní části přední masky a světla tak působí jako u korejského vozu devadesátých let. Zapadle, mdle a násilně. Pokud se podíváme na opačnou stranu vozu, je situace dosti odlišná a zde je třeba Hondu resp. Acuru pochválit.

U Acury RL došlo také ke změně pohonné jednotky. Nyní je tak pod kapotou šestiválec o objemu 3,7 l (doposud 3,5 l) s výkonem 221 kW (300 k), dospodu 213 kW. O přenos výkonu na všechna čtyři kola se pak stará automatická pětistupňová převodovka.

Automobilka také zapracovala na náhonu na všechna kola SH-AWD, který rozděluje točivý moment nejen mezi přední a zadní kola, ale také mezi levá a pravá. Dle vyjádření zástupců automobilky došlo k inovacím, kdy systém nyní může poslat více točivého momentu na zadní vnější kolo, čímž se nyní více eliminuje nedotáčivost a vůz je daleko neutrálnější. K tomu je třeba připočítat upravený podvozek, který více eliminuje náklony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Acura RL po faceliftu

 

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků