Acura RL A-SPEC Concept: ve sportovním kabátku

Acura RL A-SPEC Concept, tak zní název studie, kterou Acura ukázala na detroitském autosalonu. Vychází z modelu RL, který tvoří v Americe vrchol nabídky a je protějškem připravované nové generace Hondy Legend (v Evropě v roce 2006). Vůz dostal pěkný optický styling, takže má nyní pořádnou kuráž a sportovní náboj.

Na první pohled si z celého kitu A-Spec všimnete přepracované přední masky, kde zalomený nárazník budí dojem dravce. Chromovaná mřížka nasávacího otvoru a ostré linie světlometů tento dojem ještě umocňují. Vytažené boční prahy slouží k vyvážení mezi přídí a zádí vozu. Zadní část dostala jiné oplechování, nárazník, dvě dvojice koncovek výfuku a do víka od kufru bylo zakomponována malá decentní přítlačná lišta.

Pod kapotou se ukrývá vidlicový šestiválec VTEC, který dosahuje slušného výkonu 221 kW (rovných 300 k) při 6 200 ot. a maximální kroutící moment je 353 Nm při 5 000 ot. Stejný motor se nachází pod kapotou RL a má dostatečný výkon na to, aby ho už nebylo třeba ladit. Do opozice se staví brzdová soustava od uznávané firmy Brembo, která obsahuje obří děrované kotouče s průměrem 384 mm a osmipístkové třmeny. Světlá výška vozu klesla o palec (25 mm), podvozek dostal sportovní tlumiče a litá kola obouvají pneumatiky s rozměrem 245/40 R20.

Pro vlajkovou loď Hondy se v interiéru na ničem nešetřilo a při usednutí do ručně obšívaných sedaček je to znát. Kvalitní práce je všude, kam vaše oko dohlédne, obložení z pravého dřeva je doplněno o Alcantaru, kůži a hliníkové lišty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků