ACS5 Touring: splašené kombi od AC Schnitzer

Pokud nemusíte současnou podobu BMW 5, pravděpodobně vás nebude zajímat ani její tuning. V případě, že se vám pětka a konkrétně provedení kombi zamlouvá, přivítáte jistě zprávu, že si AC Schnitzer po sedanu pohrál také s novým kombi, které nedávnou vstoupilo i na český trh. Vnější kabát ozvláštnily upravené prahy, sportovně střižený přední a zadní nárazník (průduchy v předním nárazníku přívádí vzduch k brzdám), z něhož vystupuje sportovní výfuk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zadní část zdobí decentní spoiler nad oknem, milovníky chromu potěší řada volitelných prvků. Zásah ladičské firmy AC Schnitzer připomínají samolepky s jejím jménem. Jednou z nejvýznamnějších součástí optického tuningu jsou kola. Firma nabízí úplně nová, vyrobená z pevných, přitom lehkých materiálů s velikostí 8.5J x 19 a 9.0J nebo 10.0J x 20, jež doporučuje obouvat do sportovních pneumatik Michelin nebo Continental. Z nabídky nezmizela ani starší 18 - 20 palcová kola.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Interiér samozřejmě nezůstal úprav ušetřen, lesklý materiál pokryl středovou konzolu, řadicí páku a volant. Samozřejmostí jsou sportovní pedály. Pod kapotou se bude nacházet vyladěný třílitrový nafťák. Konečný výkon a točivý moment motoru se současným výkonem 160 kW/216 při 4000 ot./min. zatím neznáme. Více sportovních zážitků zajistí rovněž o 30 mm snížený podvozek.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků