ACS3 3,5i Convertible: upravené cabrio

AC Schnitzer se podíval na zoubek nejsilnějšímu trojkovému cabriu. Jaké jsou odlišnosti oproti sériové verzi?

Německý tuner AC Schnitzer si nenechá ujít žádnou příležitost v podobě úprav některé z novinek mnichovské automobilky. Jeho posledním dílem je „trojka“ ve verzi cabrio, která poprvé dostala pevnou skládací střechu.

Hned při pohledu na fotografie si nelze nevšinout upraveného bodykitu. Ten se skládá z nového předního nárazníku, bočních nástavců prahů a změny nalezneme i na zádi vozu. Zde si našel místo rovněž nový nárazník a jiné koncovky výfuku. Při bočním pohledu zaujmou velká, až dvacetipalcová kola s pneumatikami 245/30 vpředu a 295/25 vzadu. Alternativou jsou tmavé „devatenáctky“ obuté do pneumatik 225/35, resp. 255/30.

A jak je na tom ACS3 s výkony? To vám bohužel zatím neřekneme, protože kit pro přeplňovaný šestiválec s výkonem 225 kW (306 k) je stále v stádiu vývoje. AC Schnitzer ale zveřejnil výkony dieselové verze, která je již připravená. Model 330d se sériovým výkonem 170 kW (231 k) posílil na výsledných 195 kW (265 k) a úpravy se chystají rovněž pro TwinTurbo s označením 335d. Všechny verze dostanou mírně upravený podvozek se sníženou světlou výškou o 25 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer ACS3 Convertible

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků