ACS3 3,5i Convertible: upravené cabrio

AC Schnitzer se podíval na zoubek nejsilnějšímu trojkovému cabriu. Jaké jsou odlišnosti oproti sériové verzi?

Německý tuner AC Schnitzer si nenechá ujít žádnou příležitost v podobě úprav některé z novinek mnichovské automobilky. Jeho posledním dílem je „trojka“ ve verzi cabrio, která poprvé dostala pevnou skládací střechu.

Hned při pohledu na fotografie si nelze nevšinout upraveného bodykitu. Ten se skládá z nového předního nárazníku, bočních nástavců prahů a změny nalezneme i na zádi vozu. Zde si našel místo rovněž nový nárazník a jiné koncovky výfuku. Při bočním pohledu zaujmou velká, až dvacetipalcová kola s pneumatikami 245/30 vpředu a 295/25 vzadu. Alternativou jsou tmavé „devatenáctky“ obuté do pneumatik 225/35, resp. 255/30.

A jak je na tom ACS3 s výkony? To vám bohužel zatím neřekneme, protože kit pro přeplňovaný šestiválec s výkonem 225 kW (306 k) je stále v stádiu vývoje. AC Schnitzer ale zveřejnil výkony dieselové verze, která je již připravená. Model 330d se sériovým výkonem 170 kW (231 k) posílil na výsledných 195 kW (265 k) a úpravy se chystají rovněž pro TwinTurbo s označením 335d. Všechny verze dostanou mírně upravený podvozek se sníženou světlou výškou o 25 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer ACS3 Convertible

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 67 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků