AC Schnitzer X-Road: osobité BMW od Schnitzera

Že aachenská ladičská firma upravuje vozy BMW do různých podob jsme si už zvykli. Poněkud netradiční recept zvolila při tvorbě vozu nazvaného AC Schnitzer X-Road.

Základem je faceliftovaný model řady 3 s typovým označením E46. nejdůležitějším krokem je úprava podvozku, který se tak zvýšil o 30 mm a rázem se zařadil blízko kategorii „all-terrain.“ S tím souvisejí i nová kola z lehké slitiny velikosti 17", pro které se hodí rovněž terénní pneumatiky s rozměrem 225/55 ZR17. Nově vyvinutý podvozek lze aplikovat pro vozy sedan i kombi v v provedení s pohonem všech kol.
Kromě světlé výšky se změnila i šířka – nabyla o 20 mm. V souladu se vzhledem off-road působí i aerodynamické doplňky, jako zadní křídlo, přední spoiler nebo ochrana spodních hran.

Tento zvláštní hybrid od BMW může být doplněn i některými dalšími tuningovými prvky vyvinutými pro vozy řady 3. Zejména těmi do interiéru, včetně speciálního navigačního systému. Vnitřek tak může být laděn do vzhledu alu, kevlaru nebo kůže.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků