AC Schnitzer si vzal do parády Mini Cooper

Už je to sice čtyřicet let co Mini Cooper poprvé vyjel, ale popularitu neztrácí. Výrobce převzal v nedávné minulosti koncern BMW a hodně na minivůz sázel. Teď k němu obrátil svou pozornost i dvorní ladič značky BMW – AC Schnitzer

Bylo to vlastně na požádání mateřské firmy v Mnichově, která požádala tuningového partnera v Aachen o vývoj speciálních dílů pro Mini. Odborníci se ujali úkolu s nadšením, protože sami nazývají vůz „malým zázrakem“. Vytvořili zcela originální sadu dílů, které je možné na malých vozech využít. Jde zejména o dvojitou chromovanou koncovku výfuku, 17" kola z lehké slitiny, na které je možné obout pneumatiky s rozměrem 214/40 R17, tedy extrémně nízké a široké a shrnovací plátěnou střechu po celé délce vozu. Pozornosti neunikl ani interiér, pro který vznikly doplňky ve stylu Alu. Zahrnují koncovku řadicí páky, táhlo ruční brzdy, všechny pedály a opěrku pro levou nohu.

Všechny díly pro typy Mini One, Mini Cooper a Mini Cooper S jsou už k dispozici u dealerů BMW. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků