AC Schnitzer Profile: ostrý pan Zet

Kdo jiný než AC Schnitzer by měl dobře upravovat bavoráky. Pokud si vezme do dílny vrcholnou verzi, dají se čekat velké věci.

Již sériové BMW Z4 M s lahodným atmosférickým šestiválcem je vozem, který umí rozdávat opravdu velké dávky radosti a zábavy. Jenže ne každému to musí stačit a pak je třeba podívat se vozu na zoubek.

Tip: Přečtěte si náš velký test BMW Z4M Coupé.

AC Schnitzer na to šel opět po svém. Trochu toho výkonu, trochu těch jízdních vlastností a výsledkem je vůz, který je odladěn na technické a zároveň rychlé okruhy. Ostatně to jen potvrzuje fakt, že tuner celý vůz ladil na proslulém Nürburgringu.

Základem všeho je kultovní řadový šestiválec o objemu 3,2 litru. Ten jemně posílil na výsledných 261 kW (355 k). Mírný nárůst výkonu (cca 12 koní) má na svědomí sání „active breathing” a také nová řídící jednotka, která nejen přidala trochu výkonu, ale také upravila samotné křivky a motor má odlišnou charakteristiku.

Dynamické vlastnosti nejsou známy, ale díky odstraněnému omezovači lze očekávat maximálku okolo 290 km/h a díky upravené převodovce s kratšími převody pak stovku okolo čtyř a půl sekundy.

Po technické stránce stojí za pozornost podvozek. Nové odpružení s novým uložením a mírně pozměněnou geometrii se postará o skvělou přilnavost vozu. Samozřejmostí jsou i pořádné brzdy. Přední 374 mm velké kotouče mají u sebe osmipístkové třmeny a zadní kotouče pak třmeny šestipístkové.

Mimo zjevné a originální lakování má vůz i mírně pozměněnou aerodynamiku. Přítlačné spoilery se starají o řádný přítlak ve vysokých rychlostech a zadní difusor pak o eliminaci vztlaku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer Profile

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků