AC Schnitzer Profile: ostrý pan Zet

Kdo jiný než AC Schnitzer by měl dobře upravovat bavoráky. Pokud si vezme do dílny vrcholnou verzi, dají se čekat velké věci.

Již sériové BMW Z4 M s lahodným atmosférickým šestiválcem je vozem, který umí rozdávat opravdu velké dávky radosti a zábavy. Jenže ne každému to musí stačit a pak je třeba podívat se vozu na zoubek.

Tip: Přečtěte si náš velký test BMW Z4M Coupé.

AC Schnitzer na to šel opět po svém. Trochu toho výkonu, trochu těch jízdních vlastností a výsledkem je vůz, který je odladěn na technické a zároveň rychlé okruhy. Ostatně to jen potvrzuje fakt, že tuner celý vůz ladil na proslulém Nürburgringu.

Základem všeho je kultovní řadový šestiválec o objemu 3,2 litru. Ten jemně posílil na výsledných 261 kW (355 k). Mírný nárůst výkonu (cca 12 koní) má na svědomí sání „active breathing” a také nová řídící jednotka, která nejen přidala trochu výkonu, ale také upravila samotné křivky a motor má odlišnou charakteristiku.

Dynamické vlastnosti nejsou známy, ale díky odstraněnému omezovači lze očekávat maximálku okolo 290 km/h a díky upravené převodovce s kratšími převody pak stovku okolo čtyř a půl sekundy.

Po technické stránce stojí za pozornost podvozek. Nové odpružení s novým uložením a mírně pozměněnou geometrii se postará o skvělou přilnavost vozu. Samozřejmostí jsou i pořádné brzdy. Přední 374 mm velké kotouče mají u sebe osmipístkové třmeny a zadní kotouče pak třmeny šestipístkové.

Mimo zjevné a originální lakování má vůz i mírně pozměněnou aerodynamiku. Přítlačné spoilery se starají o řádný přítlak ve vysokých rychlostech a zadní difusor pak o eliminaci vztlaku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer Profile

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků