AC Schnitzer Profile: ostrý pan Zet

Kdo jiný než AC Schnitzer by měl dobře upravovat bavoráky. Pokud si vezme do dílny vrcholnou verzi, dají se čekat velké věci.

Již sériové BMW Z4 M s lahodným atmosférickým šestiválcem je vozem, který umí rozdávat opravdu velké dávky radosti a zábavy. Jenže ne každému to musí stačit a pak je třeba podívat se vozu na zoubek.

Tip: Přečtěte si náš velký test BMW Z4M Coupé.

AC Schnitzer na to šel opět po svém. Trochu toho výkonu, trochu těch jízdních vlastností a výsledkem je vůz, který je odladěn na technické a zároveň rychlé okruhy. Ostatně to jen potvrzuje fakt, že tuner celý vůz ladil na proslulém Nürburgringu.

Základem všeho je kultovní řadový šestiválec o objemu 3,2 litru. Ten jemně posílil na výsledných 261 kW (355 k). Mírný nárůst výkonu (cca 12 koní) má na svědomí sání „active breathing” a také nová řídící jednotka, která nejen přidala trochu výkonu, ale také upravila samotné křivky a motor má odlišnou charakteristiku.

Dynamické vlastnosti nejsou známy, ale díky odstraněnému omezovači lze očekávat maximálku okolo 290 km/h a díky upravené převodovce s kratšími převody pak stovku okolo čtyř a půl sekundy.

Po technické stránce stojí za pozornost podvozek. Nové odpružení s novým uložením a mírně pozměněnou geometrii se postará o skvělou přilnavost vozu. Samozřejmostí jsou i pořádné brzdy. Přední 374 mm velké kotouče mají u sebe osmipístkové třmeny a zadní kotouče pak třmeny šestipístkové.

Mimo zjevné a originální lakování má vůz i mírně pozměněnou aerodynamiku. Přítlačné spoilery se starají o řádný přítlak ve vysokých rychlostech a zadní difusor pak o eliminaci vztlaku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer Profile

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků