BMW

AC Schnitzer poladili policejní BMW i4. Lumpy nechytá, má jiný důležitý úkol

Simir Gerkhan by měl radost – tato elektrická raketa by proháněla zločince jedna báseň. Do služby však nejde, její účel je jiný.

Akce „Tune it! Safe!“ probíhá již sedmnáctým rokem. Jejím cílem je ukázat, jak by měl vypadat správný tuning – tedy bezpečný, legální a s homologovanými díly. Letošním speciálem se stalo BMW i4 ve špičkové specifikaci M50, tedy s dvěma elektromotory o celkovém výkonu 400 kW (544 k) a zrychlením na 100 km/h za 3,9 sekundy. Od ladičské firmy dostalo aerodynamický paket s předním spoilerem a lízátkem, prahy, zadním střešním spoilerem, karbonovými prvky zadního nárazníku a křidélkem na hraně víka kufru.

Speciál sedí o zhruba dva centimetry blíže k asfaltu, na 20“ kolech AC4 má obuty pneumatiky Hankook Ventus S1 Evo 3. Policejní vzhled jistí osvětlení Hella na střeše a modrá světla v přední čisto vozu plus bojové barvy ve formě polepů Foliatec. Uvnitř pak najdeme sadu hliníkových doplňků a karbonové obložení. Všechny použité díly jsou samozřejmě schváleny pro použití v provozu.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (2) Další článek: Mercedes-Benz 190 slaví 40 let. Vznikl, aby šetřil palivo, nakonec se stal rekordmanem své doby

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,