AC Schnitzer GP3.10: zezelenalá bestie

Úpravce AC Schnitzer, u kterého jsme zvyklí na vkusné úpravy vozů BMW, se předvedl s dalším kouskem. Tentokrát však více popustil uzdu své fantazii a ve Frankfurtu se objevil i s BMW 3 jezdícím na plyn.

„Dílo“ s názvem GP3.10 pod svou kapotou skrývá desetiválec z BMW M5. Ladiči ale zjevně nemohli překousnout, jak tento motor špatně ovlivňuje životní prostředí, a tak se rozhodli, že motor „naučí“ běžet na plyn. Přeučení se povedlo velice úspěšně a motor teď dokáže přijímat plyn i benzín.

Agregát objemu 5,0 l disponující zvýšeným výkonem 552 koní a točivým momentem 540 Nm, dokáže vůz dostat na stovku za 4,5 s a hodnotu 200 km/h bude ručička tachometru ukazovat již za 13,9 sekundy po zrychlení z místa. Maximální rychlost činí poctivých 320 km/h

Kromě rozsáhlých technických změn se vůz dočkal i nového aerodynamického bodykitu, budícího možno až příliš agresivní dojem a ne příliš hodícího se světlo-zeleného laku. Koneckonců, vůz bude sloužit jako showcar a proto museli tuneři volit design, který zaujme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer GP3.10

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků