AC Schnitzer: další novinky pro tuning BMW

Renomovaná ladičská firma AC Schnitzer z německého Freilassingu připravila tuningové sady pro všechny tři současné řady vozů BMW. Některé úpravy – například pro zvýšení výkonu a točivého momentu vznětových motorů – najdou uplatnění i u agregátů, které se užívaly dříve.

Zajímavý je set úprav pro motor M57D30, který je montován do řad 3, 5 i 7. Jde hlavně o elektronickou řídicí jednotku Motronic box a odpovídající výfukové potrubí. Původní výkon 135 kW/184 k se zvýšil až na 160 kW/218 k a točivý moment vzrostl až na 480 Nm o jednu až 1,2 sekundy se tak zlepšila akcelerace z 0 na 100 km/h a o stejné hodnotě můžeme hovořit při zrychlení z 80 na 120 km/h na čtyřku.

Také třílitrový zážehový motor BMW dostal řádnou injekci – AC Schnitzer pomocí přeplňování zvýšil výkon z 170 kW/231 k na 217 kW/295 k a točivý moment ze 300 na 380 N.m. Přibyl ozubený řemen a turbodmychadlo, které se při 6500/min motoru točí až 38 000/min. vyspělá technika nevyžaduje chladič, ale za to oddělenou nádrž na olej, který maže obzvlášť namáhaná ložiska. Vyměnit se musel také alternátor a čerpadlo posilovače řízení, vyladěné je sací potrubí a vzduchový filtr z ultralehkých uhlíkových kompozitů. Sadu doplňuje nerezový výfuk a samozřejmě modifikovaný software řídicí jednotky.

Vozy BMW řady 3 a 5 dostávají teď také nové aerodynamické prvky, včetně M-technic aerodynamic package. To je souprava nejrůznějších komponentů, na jejichž vývoji se podílel i samotný výrobce svým sportovním oddělením. BMW 3 s označením E46 mají k dispozici zcela přepracovanou přední a zadní partii., podobně je tomu pro pětkovou řadu typu E39. Všechny novinky se ale dají kombinovat s už dříve vyvinutými aerodynamickými doplňky.

Veškeré ladičské detaily, které AC Schnitzer dodává, jsou homologovány zkušebnou TÜV a jsou k dosažení prostřednictvím dealerů značky BMW.


Hlavní zájem se soustředí na vozy BMW řady 3 a 5


Tuningová sada vozů BMW řady 3


Modifikovaná příď vozu BMW řady 5

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků