AC Schnitzer: další novinky pro tuning BMW

Renomovaná ladičská firma AC Schnitzer z německého Freilassingu připravila tuningové sady pro všechny tři současné řady vozů BMW. Některé úpravy – například pro zvýšení výkonu a točivého momentu vznětových motorů – najdou uplatnění i u agregátů, které se užívaly dříve.

Zajímavý je set úprav pro motor M57D30, který je montován do řad 3, 5 i 7. Jde hlavně o elektronickou řídicí jednotku Motronic box a odpovídající výfukové potrubí. Původní výkon 135 kW/184 k se zvýšil až na 160 kW/218 k a točivý moment vzrostl až na 480 Nm o jednu až 1,2 sekundy se tak zlepšila akcelerace z 0 na 100 km/h a o stejné hodnotě můžeme hovořit při zrychlení z 80 na 120 km/h na čtyřku.

Také třílitrový zážehový motor BMW dostal řádnou injekci – AC Schnitzer pomocí přeplňování zvýšil výkon z 170 kW/231 k na 217 kW/295 k a točivý moment ze 300 na 380 N.m. Přibyl ozubený řemen a turbodmychadlo, které se při 6500/min motoru točí až 38 000/min. vyspělá technika nevyžaduje chladič, ale za to oddělenou nádrž na olej, který maže obzvlášť namáhaná ložiska. Vyměnit se musel také alternátor a čerpadlo posilovače řízení, vyladěné je sací potrubí a vzduchový filtr z ultralehkých uhlíkových kompozitů. Sadu doplňuje nerezový výfuk a samozřejmě modifikovaný software řídicí jednotky.

Vozy BMW řady 3 a 5 dostávají teď také nové aerodynamické prvky, včetně M-technic aerodynamic package. To je souprava nejrůznějších komponentů, na jejichž vývoji se podílel i samotný výrobce svým sportovním oddělením. BMW 3 s označením E46 mají k dispozici zcela přepracovanou přední a zadní partii., podobně je tomu pro pětkovou řadu typu E39. Všechny novinky se ale dají kombinovat s už dříve vyvinutými aerodynamickými doplňky.

Veškeré ladičské detaily, které AC Schnitzer dodává, jsou homologovány zkušebnou TÜV a jsou k dosažení prostřednictvím dealerů značky BMW.


Hlavní zájem se soustředí na vozy BMW řady 3 a 5


Tuningová sada vozů BMW řady 3


Modifikovaná příď vozu BMW řady 5

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků