AC Schnitzer: další novinky pro tuning BMW

Renomovaná ladičská firma AC Schnitzer z německého Freilassingu připravila tuningové sady pro všechny tři současné řady vozů BMW. Některé úpravy – například pro zvýšení výkonu a točivého momentu vznětových motorů – najdou uplatnění i u agregátů, které se užívaly dříve.

Zajímavý je set úprav pro motor M57D30, který je montován do řad 3, 5 i 7. Jde hlavně o elektronickou řídicí jednotku Motronic box a odpovídající výfukové potrubí. Původní výkon 135 kW/184 k se zvýšil až na 160 kW/218 k a točivý moment vzrostl až na 480 Nm o jednu až 1,2 sekundy se tak zlepšila akcelerace z 0 na 100 km/h a o stejné hodnotě můžeme hovořit při zrychlení z 80 na 120 km/h na čtyřku.

Také třílitrový zážehový motor BMW dostal řádnou injekci – AC Schnitzer pomocí přeplňování zvýšil výkon z 170 kW/231 k na 217 kW/295 k a točivý moment ze 300 na 380 N.m. Přibyl ozubený řemen a turbodmychadlo, které se při 6500/min motoru točí až 38 000/min. vyspělá technika nevyžaduje chladič, ale za to oddělenou nádrž na olej, který maže obzvlášť namáhaná ložiska. Vyměnit se musel také alternátor a čerpadlo posilovače řízení, vyladěné je sací potrubí a vzduchový filtr z ultralehkých uhlíkových kompozitů. Sadu doplňuje nerezový výfuk a samozřejmě modifikovaný software řídicí jednotky.

Vozy BMW řady 3 a 5 dostávají teď také nové aerodynamické prvky, včetně M-technic aerodynamic package. To je souprava nejrůznějších komponentů, na jejichž vývoji se podílel i samotný výrobce svým sportovním oddělením. BMW 3 s označením E46 mají k dispozici zcela přepracovanou přední a zadní partii., podobně je tomu pro pětkovou řadu typu E39. Všechny novinky se ale dají kombinovat s už dříve vyvinutými aerodynamickými doplňky.

Veškeré ladičské detaily, které AC Schnitzer dodává, jsou homologovány zkušebnou TÜV a jsou k dosažení prostřednictvím dealerů značky BMW.


Hlavní zájem se soustředí na vozy BMW řady 3 a 5


Tuningová sada vozů BMW řady 3


Modifikovaná příď vozu BMW řady 5

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků