AC Schnitzer Cooper S Clubman: posílené minikombi

Německý tuner se pohrál s novinkou ze stáje Mini. Podívejte se, jak vypadá upravený a posílený Clubman S.

Jistě uznáte, že Mini Clubman není vůbec běžným vozem a jeho koncepce je vskutku nezvyklá. Dělat z malého vozu prostorný kombík je výkon hodný respektu, a také svou exotičností rozdělal Clubman příznivce automobilky na dva tábory: ten kterým se líbí a ten, kterým ne.

To ale není důvod k tomu, aby se známý německý tuner AC Schnitzer nepustil do úprav nejsilnější verze s písmenem S v názvu. Mini dostalo nový přední nárazník s integrovaným spoilerem, což působí mnohem agresivněji než u standardního provedení.

Nejzajímavější úpravou ale je podvozek, který je plně stavitelný dle přání zákazníka a jeho součásti i celek byl testován tunerem na legendární Nordschleife. Přeplňovaná šestnáctistovka, která vznikla ve spolupráci s Peugeotom, byla náležitě posílena. Namísto standardního výkonu 175 k posílá agregát na přední kola 226 koní. Aby šly lépe přenést na asfalt, tuner má k dispozici diferenciál s omezenou svorností (75%).

Při zvyšování výkonu udělal své také modifikovaný výfukový systém se sportovnějším zvukem. Vůz stojí na 17“ kolech z lehkých slitin a nějaké změny se uskutečnily samozřejmě i v interiéru vozu. Ke slovu zde přišel především hliník, a to na řadící páce nebo pedálech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer Cooper S Clubman

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků