AC Schnitzer Cooper S Clubman: posílené minikombi

Německý tuner se pohrál s novinkou ze stáje Mini. Podívejte se, jak vypadá upravený a posílený Clubman S.

Jistě uznáte, že Mini Clubman není vůbec běžným vozem a jeho koncepce je vskutku nezvyklá. Dělat z malého vozu prostorný kombík je výkon hodný respektu, a také svou exotičností rozdělal Clubman příznivce automobilky na dva tábory: ten kterým se líbí a ten, kterým ne.

To ale není důvod k tomu, aby se známý německý tuner AC Schnitzer nepustil do úprav nejsilnější verze s písmenem S v názvu. Mini dostalo nový přední nárazník s integrovaným spoilerem, což působí mnohem agresivněji než u standardního provedení.

Nejzajímavější úpravou ale je podvozek, který je plně stavitelný dle přání zákazníka a jeho součásti i celek byl testován tunerem na legendární Nordschleife. Přeplňovaná šestnáctistovka, která vznikla ve spolupráci s Peugeotom, byla náležitě posílena. Namísto standardního výkonu 175 k posílá agregát na přední kola 226 koní. Aby šly lépe přenést na asfalt, tuner má k dispozici diferenciál s omezenou svorností (75%).

Při zvyšování výkonu udělal své také modifikovaný výfukový systém se sportovnějším zvukem. Vůz stojí na 17“ kolech z lehkých slitin a nějaké změny se uskutečnily samozřejmě i v interiéru vozu. Ke slovu zde přišel především hliník, a to na řadící páce nebo pedálech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer Cooper S Clubman

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků