AC Schnitzer ACS3 Touring: obrněné turbokombi

V autosalónech BMW se nedávno začala prodávat nejnovější generace kombíku řady 3 a specializovaný tuner AC Schnitzer nemůže zůstat pozadu. Ladičská firma připravila pro zájemce nejen optický tuning, ale i pár technických doplňků.
AC Schnitzer ACS3 Touring: obrněné turbokombi

Pravý tuning se odehrál pod kapotou, kde mechanici naladili dvoulitrový dieselový motor na 147 kW (rovných 200 k), což je o 27 kW více, než má sériová verze. Kroutící moment povyskočil z 340 Nm na 400 Nm. Tomu je přizpůsobeno výfukové potrubí, které je zakončeno sportovním tlumičem a dvojitou chromovanou koncovkou výfuku.

Při dynamičtější jízdě vás na silnici udrží sportovně laděný podvozek a tlumiče s tužším nastavením, které spolupracují s 17" až 20" koly. Světlá výška vozu klesla o 30 mm. O dobrou trakci se starají pneumatiky, které mohou mít maximální velikost 245/30 R20 na všech čtyřech ráfcích.

Optický kit začíná (pro Schnitzera) klasicky změněnou přední maskou, širšími bočními prahy a přepracovaným oplechováním zádě. Nad zadním sklem se objevila decentní přítlačná lišta. Exteriér můžete dále doplnit o chromované lišty. V interiéru je obložení z karbonu a hliníku a semišové koberečky s logem tunera.

Tip: Stáhněte si tapety na plochu s upravenými BMW od AC Schnitzer.


AC Schnitzer ACS3 Touring
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků