AC Schnitzer ACS1 Cabrio: silnější vítr

Posledním dílem AC Schnitzer je upravené BMW 1 Cabrio. Připravte se na výkonnější motory, odladěný podvozek a agresivnější vzhled.

Německý tuner AC Schnitzer vypustil do světa fotografie jeho nejnovějšího díla, modelu 1 Cabrio od BMW. Pro ten má připravené jak výkonové kity, tak úpravy na podvozku a nezapomnělo se pochopitelně ani na vzhled.

Úpravce má k dispozici sady na zvýšení výkonu pro modelu 135i a 120d. První z nich posílil z 306 na výsledných 360 koní, přičemž změn se dočkala řídící jednotka i výfukové potrubí. Čtyřválcový naftový dvoulitr pak posílil ze 177 na 200 koní, zde ale došlo pouze k náhradě původního softwaru řídící jednotky za nový.

Inženýři od AC Schnitzeru si dali tu námahu a pro „jedničkové“ cabrio vyvinuli také stavitelný podvozek, který může být naladěn dle přání zákazníka. To slibuje ještě přesvědčivější jízdní vlastnosti, i když cabrio pochopitelně trpí menší tuhostí karoserie.

Jak již bylo zmíněno, změn se dočkal i vnějšek vozu. Nový je přední nárazník s integrovaným spoilerem, pod zadním si našel místo difuzor a na výběr je mnoho kol z lehkých slitin v různých rozměrech, až do velikosti 19“.

Uvnitř cabria nalezneme nové budíky, tachometr cejchovaný až do rychlosti 320 km/h, hliníkové pedály, řadící páku z téhož materiálu a loga úpravce na vícerých místech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer ACS1 Cabrio

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků