AC Schnitzer ACS1 Cabrio: silnější vítr

Posledním dílem AC Schnitzer je upravené BMW 1 Cabrio. Připravte se na výkonnější motory, odladěný podvozek a agresivnější vzhled.

Německý tuner AC Schnitzer vypustil do světa fotografie jeho nejnovějšího díla, modelu 1 Cabrio od BMW. Pro ten má připravené jak výkonové kity, tak úpravy na podvozku a nezapomnělo se pochopitelně ani na vzhled.

Úpravce má k dispozici sady na zvýšení výkonu pro modelu 135i a 120d. První z nich posílil z 306 na výsledných 360 koní, přičemž změn se dočkala řídící jednotka i výfukové potrubí. Čtyřválcový naftový dvoulitr pak posílil ze 177 na 200 koní, zde ale došlo pouze k náhradě původního softwaru řídící jednotky za nový.

Inženýři od AC Schnitzeru si dali tu námahu a pro „jedničkové“ cabrio vyvinuli také stavitelný podvozek, který může být naladěn dle přání zákazníka. To slibuje ještě přesvědčivější jízdní vlastnosti, i když cabrio pochopitelně trpí menší tuhostí karoserie.

Jak již bylo zmíněno, změn se dočkal i vnějšek vozu. Nový je přední nárazník s integrovaným spoilerem, pod zadním si našel místo difuzor a na výběr je mnoho kol z lehkých slitin v různých rozměrech, až do velikosti 19“.

Uvnitř cabria nalezneme nové budíky, tachometr cejchovaný až do rychlosti 320 km/h, hliníkové pedály, řadící páku z téhož materiálu a loga úpravce na vícerých místech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer ACS1 Cabrio

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků