AC Schnitzer ACS1 3,5i: superostrá jednička

BMW 1 Coupé se na trhu ani moc neohřálo a AC Schnitzer už má připravený tuning paket pro jeho nejsilnější verzi.

Jednička coupé patří stále k mníchovským novinkám. Kompaktní vůz si získal největší respekt právě díky nejsilnější použité motorizaci, dvěma turbodmychadly přeplňovanému šestiválci o objemu tři litry. Jeho základní výkon 225 kW/306 k se dokáže s nevelkým vozem pěkně pohrávat. Jenomže z tohoto motoru se dá dostat mnohem víc, a AC Schnitzer to dobře ví.

Pouze úpravou řídící jednotky a výfukového systému se podařilo z motoru vydolovat celkový výkon 265 kW/360 k a maximální točivý moment poskočil ze 400 na 450 Nm. Co to znamená? Že tento prcek zrychlí na stovku pod pět sekund a dosáhne maximální rychlost rovných 300 km/h. Na tak nenápadný vůz hodnoty skutečně špičkové. Úpravám se nevyhnul ani podvozek, který byl doladěn a přitvrzen. Zklamáním na druhou stranu je, že AC Schnitzer nechal na voze původní brzdy.

Tuner nezapomněl ani na vzhled vozu a připravil pro něj speciální bodykit. Ten zahrnuje nový přední nárazník s integrovaným spoilerem, upravený zadní nárazník s difuzorem a k dobrému přítlaku pomáhají dva spoilery na zádi vozu. Vše zdobí nenápadná dvojitá koncovka výfuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer ACS1 3,5i

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků