AC Schnitzer ACS1 3,5i: superostrá jednička

BMW 1 Coupé se na trhu ani moc neohřálo a AC Schnitzer už má připravený tuning paket pro jeho nejsilnější verzi.

Jednička coupé patří stále k mníchovským novinkám. Kompaktní vůz si získal největší respekt právě díky nejsilnější použité motorizaci, dvěma turbodmychadly přeplňovanému šestiválci o objemu tři litry. Jeho základní výkon 225 kW/306 k se dokáže s nevelkým vozem pěkně pohrávat. Jenomže z tohoto motoru se dá dostat mnohem víc, a AC Schnitzer to dobře ví.

Pouze úpravou řídící jednotky a výfukového systému se podařilo z motoru vydolovat celkový výkon 265 kW/360 k a maximální točivý moment poskočil ze 400 na 450 Nm. Co to znamená? Že tento prcek zrychlí na stovku pod pět sekund a dosáhne maximální rychlost rovných 300 km/h. Na tak nenápadný vůz hodnoty skutečně špičkové. Úpravám se nevyhnul ani podvozek, který byl doladěn a přitvrzen. Zklamáním na druhou stranu je, že AC Schnitzer nechal na voze původní brzdy.

Tuner nezapomněl ani na vzhled vozu a připravil pro něj speciální bodykit. Ten zahrnuje nový přední nárazník s integrovaným spoilerem, upravený zadní nárazník s difuzorem a k dobrému přítlaku pomáhají dva spoilery na zádi vozu. Vše zdobí nenápadná dvojitá koncovka výfuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
AC Schnitzer ACS1 3,5i

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků