AC Cobra Le Mans se vrátí jako elektromobil. Britové za něj chtějí obrovské peníze

Elektromobily zabalené do klasické karoserie jsou lákadlem pro čím dál větší počet automobilek. V AC se rozhodli oživit legendu z Le Mans.

Britský výrobce sportovních automobilů AC Cars se rozhodl postavit elektrické verze závodních vozů Cobra Le Mans, které na slavném francouzském okruhu bojovaly v 60. letech. Vznikne pouze dvanáct kousků, z nichž šest bude založeno na závodních vozech v původní zelené barvě. Zbylých šest bude červených.

Všechny vozy budou mít hliníkové panely karoserie a při montáži budou použity šedesát let staré postupy, aby byl výsledek co nejautentičtější. Pro pohon vozů bude použita technologie britské společnosti Falcon Electric, která má k dispozici elektromotor o výkonu 617 koní a s 1000 N.m točivého momentu.

Skoro 300 km/h po veřejné komunikaci. I takhle se dříve trénovalo na Le Mans

Skoro 300 km/h po veřejné komunikaci. I takhle se dříve trénovalo na Le Mans

Šéf výrobce AC Cars Alan Lubinsky věří, že spousta tradičních fanoušků původních vozů si novinku oblíbí. Výrobu elektrických modelů začala značka AC již s modelem Series 1 Electric. Jde v podstatě o moderní elektromobil v karoserii klasického modelu AC Cobra, jehož tvary značku proslavily po celém světě.

Series 1 Electric má baterii o kapacitě 54 kWh, se kterou dokáže na jedno nabití ujet okolo 257 kilometrů. Zároveň se dokáže vyhoupnout z 0 na 96 km/h za 6,7 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti přes 190 km/h. Točivý moment činí 250 N.m, nárazově až 500 N.m).

Škodovka byla na Le Mans rychlejší než Porsche. Úspěch zhatil díl za pár haléřů

Škodovka byla na Le Mans rychlejší než Porsche. Úspěch zhatil díl za pár haléřů

Za tento vůz dáte v přepočtu 2.510.000 Kč. S porovnání s chystanou novinkou je ale z levného kraje, protože ta se cení v přepočtu na 17.724.000 Kč. V měřítku cen klasických vozů je to jen pár milionů pod originálními kousky, které v Le Mans skutečně bojovaly.

Fotografie zatím nejsou k dispozici. V galerii najdete fotografie původního vozu a modelu AC Cobra Series 1 Electric.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

dnes | Jan Mička | 68 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků